Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Mikolaja Stanislawa

Wednesday, 13, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

06.06.2015

Rajd rowerowy sołectwa Żółte

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 30.05.2015 roku w godzinach popołudniowych Sołtys sołectwa Żółte zorganizował rajd rowerowy dla mieszkańców sołectwa Żółte. Trasa 10km obfitowała w bardzo dużo niespodzianek i emocji. Uczestnicy 32 osoby w wieku od roku do 70 lat sprostali wyzwaniu stawiając się na start o godzinie 16.00.

Start z pod świetlicy wiejskiej, pierwszy przystanek na stacji Bliska Zarańsko, tutaj pierwsza niespodzianka - Właściciel i pracownicy stacji przyjęli wszystkich rajdowców pączkami, gorącą czekoladą, kawą, lodami oraz drobnymi upominkami rozdanymi dla uczestników przez właściciela stacji. Dalszy odcinek drogi to góra przeszkód w sam środek burzy. Przystań przy hodowli danieli była bardzo krótka, nawet rogacze pochowały się przed silnie padającym deszczem i nie było zbytnio na co popatrzeć. Kolejna przystań to szukanie miejsca przed schronieniem się od burzy. Na trasie mieszkańcy koloni Żółcin przywitali nas świeżo upieczonymi przez Panią Haline Paśk jagodziankami i mufinkami. Na końcu rajdu czekały na uczestników upieczone kiełbaski na grlliu, kawa, herbata. Po przebraniu mokrych ubrań wszyscy uczestnicy i większość mieszkańców byli świadkami historycznego momentu gdy Pan Architekt Maciej Płotkowiak przedstawił propozycję projektu nowej świetlicy i budowy centrum wioski tematycznej w sołectwie Żółte.

Plany stworzenia wioski tematycznej stały się bardzo realne. W najbliższym czasie nastąpi podział obowiązków spadających na każdego mieszkańca w celu promocji wioski tematycznej. Mimo ulewnego deszczu rajd rowerowy uważam za bardzo udany - propagowanie sportu przez jazdę rowerem każdy mieszkaniec Żółtego ma już we krwi. To już kolejny rajd rowerowy dlatego każdy mieszkaniec z wielką radości bierze czynny udział aby wspólnie przeżyć wspaniałą przygodę.

Wojciech Kowalczyk Sołtys

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja