Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Edyty Kornela

Monday, 16, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

24.08.2019

Nocny Patrol Rowerowy znów na trasie – zobacz relację z edycji 2019

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Stało się. Jedyny w swoim rodzaju rajd rowerowy ponownie wyruszył na trasę. Wyprawa w nocy rowerem całkowicie różni się od dziennej wycieczki rowerowej. Przekonali się o tym właśnie uczestnicy tegorocznego Nocnego Patrolu Rowerowego. Na podróż w nocy 23 sierpnia zaprosili uczestników administratorzy stron internetowych drawskopomorskie.com i dsi.net.pl .  

 

Wsparcie programu Społecznik i stowarzyszenia Żarek

Organizacja rajdu rowerowego była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Program Społecznik. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Żarek na realizację inicjatywy udało się pozyskać środki finansowe, które pokryły m.in. koszty wyprodukowania okolicznościowych kamizelek a także organizacji poczęstunku, zapewnienia auta serwisowego na trasie rajdu i łączności pomiędzy osobami zabezpieczającymi rajd.

50 osób na trasie rajdu

Pierwsze osoby przy placu Leopolda Kuczerowego pojawiły się dużo przed godziną zbiórki. Przyjechały osoby z Drawska Pomorskiego i okolic, byli mieszkańcy sąsiedniego Złocieńca, Budowa, Rzepowa. Na rajd przyjechali również osoby, które kiedyś mieszkały w Drawsku Pomorskim, a o naszej imprezie dowiedziały się właśnie z Internetu.  Łącznie na trasę wyruszyło 50 osób, a najmłodszy odważny uczestnik miał prawie 6 lat.

Odprawa z Policją i Strażą Miejską i przodownikiem PTTK

Podczas każdej edycji nasze portale kładą duży nacisk na bezpieczeństwo rajdu. Dlatego też imprezę zaczynamy od odprawy. Podczas niej policjanci z KPP w Drawsku Pomorskim oraz drawscy strażnicy miejscy przekazują uczestnikom zasady zachowania się na drodze podczas rajdu oraz podkreślają konieczność zachowania szczególnej ostrożności i uwagi.

Również prowadzący rajd przodownik drawskiego oddziału PTTK instruuje wszystkich o zasadach na jakich będzie się odbywał rajd oraz ewentualnych niebezpieczeństwach na trasie. W tym roku rajd ponownie poprowadził doświadczony Mariusz Ziemecki – gorąco Wam dziękujemy.

28,5 km do pokonania

Ponad 28 kilometrów musieli pokonać rowerzyści w nocy. O godzinie 21. uzbrojeni w oświetlenie, odblaski i kolorowe światełka wyruszyli za prowadzącym ich pojazdem straży miejskiej w paradę po mieście. Okrążyli plac Konstytucji i wyruszyli w nocną trasę za miasto w kierunku kolonii Jankowo, dalej do Jnkowa. Z Jankowa skierowali się w kierunku Drawska Pomorskiego , aby zaraz przed przejazdem kolejowym odbić w prawo. Kolejny etap to kolonia Mielenko i trasa na Oleszno. Na rozjeździe rowerzyści musieli pokonać podjazd na betonowej trasie w kierunki drogi DW 175. Tam skręcili w kierunku Mielenka, dalej trasa tyczyła do Gudowa. Gudowo było ostatnią miejscowością przed zakończeniem rajdu. Po dotarciu do Drawska rowerzyści zjechali nad jez. Okra na przygotowane ognisko i poczęstunek na przystani kajakowej SKIFF SLSLOM Sławomira Gręziaka. Cały czas nad uczestnikami czuwał samochód serwisowy i transportowy, a organizatorzy posiadali łączność bezprzewodową na trasie rajdu.

Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu z trasy rajdu

Organizacja rajdu nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc i wsparcie partnerów rajdu, którym bardzo serdecznie dziękujemy. W tym roku wsparli nas:

  • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dofinansowania z Programu Społecznik
  • Stowarzyszenie Żarek
  • Klub Sportowy Orliczek
  • Skiff Slalom – Sławomir Gręziak,
  • PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim,
  • Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim,
  • Straż Miejska w Drawsku Pomorskim,
  • Ara Pracownia Reklamy

 

 

Nocny Patrol Rowerowy znów na trasie

Społecznik na lata 2019-2021 -Program Marszałkowski

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja