Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

28.01.2019

Spotkanie Morsów tym razem nad jeziorem Lubie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwa stopnie na plusie, deszczyk i pochmurna pogoda nie wystraszyły amatorów zimowych kąpieli. W ten weekend odbywała się kolejna edycja Drawskich Spotkań Morsów. Było gorąco, wesoło i energetycznie.

 

Dziewiąta edycja DSM różniła się od poprzednich. Najbardziej tym, że bazę zlotu morsów przeniesiono tym razem do Gudowa, do malowniczo położonego Hotel M Club Hotel będącego elementem tworzonego jeszcze Lubie Resort w Gudowie.

Wielkim atutem było jezioro. Morsy kąpały się w drugim co do wielkości jeziorze w naszym powiecie – jeziorze Lubie.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tu

Zlot rozpoczął się 26 stycznia rejestracją w hotelu, odbiorem materiałów promocyjnych i zakwaterowaniem w pokojach. Na godzinę 16:30 zaplanowano pierwszą kąpiel. Na plaży przygotowano pochodnie, ognisko, kiełbaski i ciepłe napoje.

Wielki bal dla morsów

Morsy lubią się bawić, dlatego też o 20. w restauracji  „Veranda” rozpoczęła się zabawa połączona z kolacją. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Główna kąpiel

Na 13. w niedzielę zaplanowano wielką kąpiel w jeziorze Lubie. Zanim to się stało morsy z kilkunastu miast i miejscowości powiali Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński oraz Prezes Drawskiego Oddziału PTTK Zdzisław Chudy. Wręczono dyplom udziału w zlocie wszystkim klubom i statuetki dla najstarszego i najmłodszego morsa.  

Do wody postanowiło wejść ponad 150 osób, które przybyły na Drawskie Spotkania Morsów.

Organizatorzy:

  1. Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim
  2. PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim
  3. Drawski Klub Morsów „O’Kra”

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja