Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gerwazego Protazego

Tuesday, 19, czerwiec 2018

optyk desktop

01.08.2017

(NIE)bezpieczna Drawa ?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wysoki stan wody w rzece Drawa niepokoi turystów i gestorów branży turystycznej z terenu Pojezierza Drawskiego. W dzisiejszych rozmowach z przedstawicielami branży kajakowej potwierdziliśmy informacje, które napływały do naszej redakcji od kilku dni. Na rzece jest niebezpiecznie.

Jak mówią przedstawiciele branży, poziom wody jest wysoki, a w wielu miejscach leżą powalone drzewa, czy inne przeszkody. Podczas spływu kajakowego należy zwracać szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo w szczególności używać należy kamizelek ratunkowych. Warto również korzystać z wynajmu sprzętu w firmach, gdzie właściciele przygotują pakiet cennych rad oraz wskażą miejsca w których występuje najmniejsze niebezpieczeństwo. Jedną z osób z którymi dzisiaj rozmawialiśmy była Pani Paulina Moser, właścicielka campingu Inter Nos na jeziorze Lubie. Jak mówi Pani Paulina w ostatnich dniach wielu turystów wracało z trasy, gdyż po wpłynięciu na rzekę nie byli w stanie bezpiecznie kontynuować swojej wyprawy. Jedna z grup, która wypożyczyła sprzęt po dopłynięciu do powalonego drzewa niestety wywróciła się i pojawiły się problemy z wydostaniem się osób z wody. Grupa była w dużych kłopotach, ale udało im się bezpiecznie wyjść na brzeg – komentuje Pani Paulina.

Sprawdziliśmy dziś wieczorem jaki jest stan wody w Drawie. Na terenie miasta poziom wody jest prawie równy z linią brzegową, w kilku miejscach rzeka zalała tereny przy brzegu. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Parku Chopina. Pod mostem przy ul. Staszica nie ma już możliwości bezpiecznego przepłynięcia kajakiem. Poziom wody jest za wysoki. Dotarliśmy również na Jędrkowe Zakole w pobliżu Mielenka –  tam niestety woda zalała całą przystań. Wysoki poziom jest również w korycie rzeki przy drodze Mielenko - Gudowo – brakuje kilku centymetrów, aby woda zalała drogę. Stan wody w Jeziorze Lubie jest także bardzo wysoki. Zalane są w niektórych miejscach pomosty, ale również i woda z jeziora wdziera się na nadbrzeżne tereny rekreacyjne. 

 

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation