Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alicji Alojzego

Thursday, 21, czerwiec 2018

optyk desktop

28.06.2017

Wyspa na Jeziorze Lubie - wyjątkowe miejsce na odpoczynek

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Prywatna wyspa, a niej wiele atrakcji, a przede wszystkim wyjątkowe miejsce w którym można odpocząć i dobrze zjeść. Mowa o wyspie Sołtysiej na Jeziorze Lubie w pobliżu miejscowości Lubieszewo. Wyspa każdego roku obsługuje coraz więcej turystów z całej Europy, ale również mieszkańców Pojezierza Drawskiego.  

 

Odwiedziny na wyspie rozpoczynamy od ciekawej atrakcji jaką jest prom, który mieści maksymalnie dwa pojazdy i kilka osób. Ale prom to nie jedyny sposób dostania się na wyspę. Jest jeszcze most, który wielu osobom dostarcza dodatkowych emocji – w takcie przejścia kołysze się na wodzie

Smaczne jedzenie i profesjonalna obsługa

Właściciel wyspy Martin Moser znany jest w regionie z wyszukanych potraw, które serwuje swoim gościom. Również na wyspie uruchomił  Gospodę w której można zjeść. W sezonie jesienno zimowym właściciel prowadził nieopodal Karczmę Tyrolską, która cieszyła się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności. W Gospodzie na wyspie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Menu jest różnorodne. Są potrawy zarówno obiadowe jak i szybkie przekąski. Nie zapomniano również o dzieciach, dla których przygotowano specjalną ofertę.

Nocleg na wyspie

Na wsypie można nie tylko zjeść, ale również przenocować. W tym roku powstała recepcja, której pracownicy w sposób profesjonalny obsługują klientów. Na wyspie można zatrzymać się zarówno pojazdem caravaningowym jak i rozbić namiot. Do dyspozycji gości jest kilkadziesiąt miejsc campingowych. Doprowadzona została energia eklektyczna, woda, a także utworzono sanitariaty.

Relaks

Obsługa turystów w tym miejscu jest szeroka. M. Moser proponuje w ramach świadczonych usług również wypożyczanie sprzętu. Do dyspozycji gości są skutery, łodzie, kajaki, a także tradycyjne rowery. Dużym atutem tego miejsca jest również  plac zabaw dla dzieci. Goście mogą również przypłynąć swoim sprzętem na wyspę. Dla takich turystów przygotowano specjalne miejsce na cumowanie sprzętu.

Wyjątkowe miejsce

Wyspa jest wyjątkowym miejscem na Pojezierzu Drawskim. Miejscem jakiego do tej pory brakowało. To bardzo dobry punkt zarówno na dłuższy urlop jak i na krótkie odwiedziny wspólnie ze znajomymi. Oferta jest dostoswana zarówno do lokalnej społeczności jak i do osób, które przyjeżdżają tu m.in. z Austrii, Niemiec i z krajów skandynawskich. Na terenie Pojezierza Drawskiego brakowało właśnie takiego miejsca. Jest to niewątpliwie wizytówka naszej okolicy, którą warto polecać wszystkim którzy odwiedzają Pojezierze Drawskie. 

Polub profil na Facebooku

Aktualne informacje z wyspy przekazywane są w mediach społecznościowych m.in. na Facebooku. Warto polubić profil wyspy, aby być na bieżąco z informacjami, z serwowanym menu, a także atrakcjami jakie będą przygotowywane dla turystów. 

KLIKNIJ TU - POLUB PROFIL

 

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation