Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Urszuli Hilarego

Monday, 21, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

Turystyka (89)

Drawskie Morsy już w wodzie. W miniony weekend na plaży miejskiej nad jeziorem OKRA odbyło się spotkanie klubu drawskich morsów. Było to pierwsze oficjalne spotkanie po letnim sezonie. Podczas spotkania ustalono wstępny plan działań na sezon jesienno – zimowy.

Pogoda się spisała podczas niedzielnego siedemnastego już rajdu rodzinnego organizowanego przez drawski Oddział PTTK i gminę Drawsko Pomorskie. Z trzech zaplanowanych wypraw (kajakowej, rowerowej i pieszej) odbyły się dwie. Spływ kajakowy organizatorzy odwołali z uwagi na niewielka ilość zapisanych uczestników. Na trasach pieszej i rowerowej stawiło się około 40 uczestników.

Akcja Lokomotywa uśmiechu trwa dalej. Jest to biegowo – rowerowa sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. Podczas jej przemieszczania w kolejnych miejscowościach zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wczoraj dotarła ona do Drawska Pomorskiego, a lokomotywę dostarczyli mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski – pisaliśmy o tym tutaj.

Lokomotywa uśmiechu to wyjątkowe wydarzenie – sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. W czasie poruszania się sztafety zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

W okresie wakacyjnym nieformalna grupa osób przy współpracy portalu drawskopomorskie.com, firmy Skiff Slalom Sławomira Gręziaka i Stowarzyszenia Żarek realizowała projekt bezpieczny kajak. Projekt został sfinansowany ze środków programu Społecznik – program Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja