Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Cezarego

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

11.06.2019

Biegnie z Zakopanego do Świnoujścia. Był również w Drawsku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dziś do Drawska dobiegł Radosław Spychala, który kilka dni temu wystartował z Zakopanego i przemierzył już kilkaset kilometrów. Biegnie do Świnoujścia w ramach akcji pomocy dla Antka Smorawskiego z Kluczewa (gm. Ostroróg), chłopcu, który walczy z bardzo rzadką chorobą genetyczną - zespół Dandy-Walkera (nieuleczalna choroba układu nerwowego), a także zmaga się z astmą oskrzelową i kamicą nerkową.

Radosław Spychała przebiegnie 900 kilometrowy dystans na trasie Zakopane – Świnoujście, w czasie 10 dni. Ma zamiar zakończyć bieg na plaży w Świnoujściu w środę w godzinach popołudniowych. We wtorkowy wieczór sportowiec dobiegł do Drawska Pomorskiego. W akcję promocji biegu włączyło się Stowarzyszenie ZDRun Extreme, lokalne media, a także Karol Baliński, który towarzyszył sportowcowi od Złocieńca. K. Baliński ma zamiar biec razem z R. Spychałą aż do miejscowości Płoty, a być może do samego Świnoujścia.

W pomoc włączyła się również Ewa Jesiołowska, która prowadzi w Drawsku centrum rehabilitacji i fizykoterapii. Sportowiec zmagał się z bólami, które zostały załagodzone podczas specjalistycznego zabiegu. Około godz. 21-szej biegacze opuścili Drawsko Pomorskie i udali się w kierunku Świnoujścia.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja