Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Mikolaja Stanislawa

Tuesday, 12, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

08.06.2014

Znani sportowcy z wizytą w Drawsku - relacja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Legendy lekkoatletyki w piątek (06.06 br.) przyjechały do Drawska Pomorskiego. Wśród nich był Wilson Kipketer kenijski lekkoatleta reprezentujący od 1995 roku Danię, który specjalizował się w biegu na 800 metrów. Dwukrotny uczestnik i medalista igrzysk olimpijskich. Trzy razy stawał na podium mistrzostw świata. Siedmiokrotnie poprawiał rekordy świata.

 

Oprócz sławnego biegacza w Drawsku Pomorskim wizytowali: Egil Danielsen – złoty medalista olimpijski z 1956 roku w rzucie oszczepem, Terje Pedersen - rekordzista świata w rzucie oszczepem - pierwszy człowiek, który przekroczył barierę 90m w Bislet w1964 roku, Odd Bergh – sześciokrotny mistrz Norwegii w trójskoku i w skoku w dal, Kristen Fløgstad – dziesięciokrotny mistrz Norwegii w trójskoku i sześciokrotny mistrz Norwegii w skoku w dal. Dwa lata temu wielki sportowiec Józef Szmidt wraz z Burmistrzem Drawska Pomorskiego wzięli udział w otwarciu muzeum lekkoatletyki w Lillestrøm (Norwegia).

Muzeum otwierały również największe postacie światowego sportu. Spotkanie w Norwegii było podstawą do organizacji wizyty w Drawsku Pomorskim podczas odbywającego się 60. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Wizyta rozpoczęła się w piątek w samo południe w sali konferencyjnej urzędu miejskiego gdzie gości powitał gospodarz miasta Burmistrz Zbigniew Ptak, a także Anna Mieczkowska – członek zarządu woj. zachodniopomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli również honorowi obywatele Drawska Pomorskiego, wybitni sportowcy Adam Małysz i Rafał Marton.

Kolejnym punktem wizyty był udział delegacji w biegach papieskich. Na stadionie miejskim sportowcy przyglądali się zmaganiom najmłodszych mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie. Zwycięzcy, którzy stanęli na podium mogli liczyć na wręczenie pucharów i dyplomów z rąk sportowych sław. Z dawnymi gwiazdami norweskiej lekkoatletyki mieszkańcy Drawska mieli możliwość spotkać się również w Centrum Kultury. Tam m.in. o swojej żonie Grete Waitz, zmarłej przed dwoma laty maratonistce, opowiadał jej trener i mąż Jack Waitz. Gościom bardzo zależało na spotkaniu z trójskoczkiem Józefem Szmidtem.

Do historycznego spotkania doszło w posiadłości polskiego lekkoatlety w Zagoździe. Ten punkt programu z pewnością przejdzie do historii spotu olimpijskiego, gdyż po kilkudziesięciu latach spotkali się dawni sportowi rywale Józef Schmid i Kristen Fløgstad. Teraz po latach mieli możliwość uściśnięcia ponownie swoich dłoni i powspominania sportowych zmagań.

Delegacja olimpijczyków zwiedzała również gminę Drawsko Pomorskie. Burmistrz Z. Ptak pokazał zagranicznym gościom m.in. tereny rekreacyjne i obiekty sportowe.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja