Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

11.02.2019

Weekendowe podsumowanie drawskiej piłki nożnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 9 lutego Klub Piłkarski Drawsko rozegrał swój drugi mecz kontrolny przygotowujący do rundy wiosennej piłkarskiej B klasy. Tym razem przeciwnikiem był występujący jeszcze nie tak dawno w IV lidze zespół Piasta Chociwel. 


Dobry występ zaliczył Sebastian Tkacz, który ostatni raz grał w Drawsku w IV ligowej Drawie. Ponadto z bardzo dobrej strony zaprezentował się Maciej Kwiatkowski, Rafał Żuk, oraz Wojciech Witoń.  Ten ostatni strzelił jedyną bramkę dla drawskiego zespołu (6 bramka w sparingu).

 

Sokół również na boisku 

10 lutego Drawskim Euroboisku Sokół Suliszewo rozegrał swój kolejny sparing, a przeciwnikiem była Spójnia Świdwin, która na co dzień swoje mecze rozgrywa w Koszalińskiej Klasie Okręgowej (stara V liga). Mecz był rozgrywany systemem 3x30 min.    

W pierwszej części tego spotkania to Sokół przeważał i stwarzał sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, a dobra gra bramkarza na przedpolu nie pozwalała na szybkie ataki gości. Wynik meczu otworzył Adam Kozak wychodząc sam na sam z bramkarzem. Spójnia w tej części gry miała dwa rzuty wolne na pograniczu bramkarza.  

Druga część to ataki gości, którzy zdołali wyrównać w dość szybkim czasie. Mimo tego szybka odpowiedź Sokoła, z rzutu wolnego, gdzie Piotr Jakubowski nie dał najmniejszych szans bramkarzowi pozwoliła zdobyć przewagę na 2:1. Spójnia chciała za wszelką cenę wyrównać, dlatego też kontra Adama Kozaka zwiększyła wynik do 3:1.
W trzeciej tercji Sokół nie miał szczęścia i strzały mijały bramkę. Za to Spójnia miała ich aż nadmiar. Po rzucie rożnym i świetnym strzałem głową Spójnia zdobywa bramkę na 3:2. Pod koniec tercji jeszcze raz goście przechytrzyli Sokoła i zmienili wynik na 3:3
Kolejny sparing za tydzień, a przeciwnikiem będzie Pomorzanin Sławoborze.