Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alana Kaliksta

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

04.02.2019

Sokół i KP Drawsko wygrali weekendowe sparingi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

KP Drawsko Pomorskie rozpoczął spotkania sparingowe przed nadchodzącym sezonem. Pierwszy mecz rozegrany został w minioną sobotę z Pionierem Borne Sulinowo.

 

Jak się okazało nowa drużyna może pochwalić się dobrą skutecznością i porażającą przewagą nad rywalami z Bornego Sulinowa. Mecz zakończył się wynikiem 8:0. Bramki dla KP Drawsko Pomorskie zdobyli: Michał Kujawka, Paweł Serafin, Robert Piłat i Wojciech Witoń, który trafiał do bramki przeciwników aż 5 razy.

 

Również Sokół Suliszewo odniósł zwycięstwo nad swoim przeciwnikiem. Jak informuje drużyna - 2 lutego na Euroboisku w Drawsku Pomorskim Sokół Suliszewo rozegrał już trzeci sparing. Przeciwnikiem była drużyna Remor Recz, która na co dzień występuje w grupie 5. szczecińskiej B - klasy. Tym razem mecz był rozgrywany tradycyjnym systemem 2x45 min.

Pierwsza połowa to przewaga na całym boisku drużyny z Suliszewa. Brakowało jednak wykończenia. Pierwsza bramka pada po zagraniu w środku pola i dogranie do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Szymona Łukawskiego. Ten silnym strzałem nie daje szans bramkarzowi, który musi wyciągać futbolówkę z bramki.

Dalej Sokół nie zwalniał i atakował bramkę przyjezdnych. Kolejna bramka pada kiedy Mateusz Terefeńko dogrywa w pole karne, a jeden z obrońców próbując wybić piłkę trafia do własnej bramki. Remor miał pod koniec dwie dogodne sytuacje, jedną obronił bramkarz sokoła, w drugiej napastnik z Recza był skuteczniejszy i umieścił piłkę do pustej bramki. 

W drugiej połowie to goście wyszli odważniej do przodu co poskutkowało bardzo szybko. Pewne wyjście bramkarza, lecz minimalnie spóźnione i sędzia podyktował karny, który jednak nie zostaje wykorzystany. Kolejna akcja to już typowe "ABC Futbolu" dogranie na skrzydło, płaskie dośrodkowanie po ziemi i strzał w krótki róg i bramkarz bez najmniejszych szans.

Sokół po tej straconej bramce się szybko obudził i miał dogodne sytuacje, ale ponownie brak wykończenia. Rzut rożny dla gospodarzy, do piłki podszedł Szymon Łukawski i świetnym dośrodkowaniem znalazł Adama Kozaka, który głową umieścił piłkę w bramce. Prostopadłe zagranie do Mateusza Terefeńko, który widowiskowym zwodem mija bramkarza i trafia do pustej bramki.

W końcówce meczu okazje do zdobycia bramki miał Tomek Michota, lecz piłka zatrzymała się na linii bramkowej.

Kolejny sparing za Sokołem, jest zwycięstwo to cieszy. Następny sparing już za tydzień, a przeciwnikiem będzie Spójnia Świdwin.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja