Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

21.01.2019

Dwa turnieje piłkarskie w jeden dzień

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną sobotę w hali sportowej przy ul. Dworcowej trenerzy Akademii Piłkarskiej przeprowadzili turnieje sportowe piłki nożnej. W pierwszym turnieju zorganizowanym przez Andrzeja Pedrycza zaprezentowały się drużyny z rocznika 2012. Podczas tego spotkania rozegrano mecze systemem każdy z każdym.

Na boisku wystąpili młodzi piłkarze z Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Gryfic i Nowogardu. Organizację turnieju wsparli rodzice młodych piłkarzy i przedstawiciele FC ZDR, którzy sędziowali mecze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbył się  turniej rocznika 2007 w którym wystąpiło 8 drużyn. Grano systemem każdy z każdym w dwóch grupach po 4 zespoły.

Do fazy finałowej awansowały po 2 najlepsze zespoły z grup. Zespoły z miejsc 3-4 grały o miejsca 5-8. W meczach o miejsca aż w czterech meczach o zwycięstwie musiały decydować rzuty karne. Nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze, pierwszy zespół wygrał cały turniej nie przegrywając żadnego meczu. Drugi zespół zajął 5 miejsce choć gra była bardzo dobra lecz zabrakło szczęścia w meczach grupowych.

Po wielu emocjonujących meczach, pięknych golach oraz wielu paradach bramkarzy klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1 AP I Drawsko Pomorskie 
2 AMF Szczecin 
3 Energetyk Junior I Gryfino 
4 MUKS Orzeł 2010 Wałcz 
5 AP II Drawsko Pomorskie 
6 Sparta Gryfice 
7 MKP Kotwica Kołobrzeg 
8 Energetyk Junior II Gryfino

Najlepszy Strzelec - Jakub Wyrzykowski - AP II Drawsko Pomorskie

Najlepszy Bramkarz - Alex Piłat - AP I Drawsko Pomorskie

Najlepszy Zawodnik - Straszewski Mateusz - AMF Szczecin

Nasze zespoły zagrały w składach:

AP I : Alex Piłat, Krzysztof Karpiński, Piotr Nagórski, Szymon Dymecki, Oliwier Bińczyk, Jakub Chwaliński, Aleksander Pluta

AP II : Bartosz Fabich, Filip Kozak, Artur Maryńczak, Jakub Wyrzykowski, Kornel Marcinkowski, Igor Wolski, Adrian Tadeusiak, Hubert Wszelaki