Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Ludomira Benedykta

Thursday, 21, marzec 2019

2019baner reklama

18.05.2018

86 załóg na starcie rajdu Columna Medica Polskie Safari

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

86 załóg stanie na starcie rajdu Columna Medica Polskie Safari. Rajd odbędzie się w dniach 25-26 maja w stolicy polskiego off roadu – Drawsku Pomorskim. Rajd stanowi 2. Rundę Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja, a także 3. i 4. Rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w rajdach terenowych.

 

Rajd z bazą w centrum Drawska Pomorskiego i odcinkami specjalnymi na poligonie drawskim będzie po raz kolejny wyjątkowym wydarzeniem w polskim motorsporcie, które w dużej mierze zdecyduje o klasyfikacji generalnej całej rajdowej rundy. To właśnie poligon drawski sprawia kierowcom najwięcej niespodzianek w trakcie sezonu.

25 maja (piątek) zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w budynku Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym etapem będą badania techniczne, które odbędą się w bliskiej odległości od biura rajdu – na terenie Zakładu Usług Komunalnych. Następnie, podobnie jak podczas rajdu Columna Medica Baja Drawsko zawodnicy przemieszczą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do bazy rajdu wszyscy wezmą udział w odprawach. Od godz. 16:00 w centrum Drawska Pomorskiego – na pl. Konstytucji odbędzie się ceremonia uroczystego startu rajdu. Wszyscy zawodnicy zaprezentują się przed kibicami na specjalnie przygotowanej rampie startowej. Po zjechaniu z rampy każda załoga uda się na odcinek Super Specjalny, który będzie wstępem do sobotnich zmagań rajdowych. Czołówka najlepszych 10 kierowców, którzy pokonają odcinek Super Specjalny w godzinach wieczornych weźmie udział w losowaniu pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.  

W sobotę (26 kwietnia) zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. W godzinach wieczornych poznamy zwycięzców rajdu. Ceremonia zakończenia rajdu odbędzie się w miasteczku serwisowym. Dla kibiców przygotowano specjalną strefę kibica – punkt Zielona Trybuna (dojazd od miejscowości Oleszno)

W miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą DJ-e z projektu Deep Sesje.

Miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim będzie otwarte dla kibiców przez cały czas trwania rajdu. Dla kibiców zostaną przygotowane mapy i przewodniki z trasą dojazdu do punktów kibica.

Szczegóły i informacje w najbliższym czasie będą umieszczane na stronie www.polskiesafari.com Zachęcamy do śledzenia profilu naszego rajdu na portalu Facebook https://www.facebook.com/polskiesafari