Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

24.10.2017

Kolejne sukcesy drawskich karateków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

         W dniach 13 i 14 października odbyły się w Świnoujściu XXXI Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. 3 medale z zawodów przywieźli karatecy z klubu MUKS OYAMA W DRAWSKU POM.

 

Sędzią głównym był prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero z Hiszpanii. Wśród zawodników reprezentujących Polskę była trójka zawodników z Drawska Pom.. W kategorii juniorek młodszych – Wiktoria Skórka i Martyna Marchel  oraz w kategorii juniorek – Eliza Wiska. Z ogromną przyjemnością, miło nam poinformować, że nasi reprezentanci trzykrotnie  stawali na podium ME zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale.

Wiktoria Skórka zdobyła swój kolejny medal Mistrzostw Europy w konkurencji kata juniorek młodszych. Zarówno w pierwszej jak i drugiej turze uplasowała się na 1 miejscu, co w konsekwencji pozwoliło jej zdobyć złoty medal w tak prestiżowej imprezie. W  tej kategorii startowała, również druga nasza zawodniczka, debiutantka  Martyna Marchel, która po pierwszej turze zajmowała trzecią pozycję. W drugiej turze finałowej uplasowała się na trzecim miejscu, jednak nieszczęśliwy traf sprawił, że organizatorzy omyłkowo przyznali trzecie miejsce innej zawodniczce. Błąd ten na szczęście został zweryfikowany i medal Mistrzostw Europy trafił do Martyny. Oczekiwanie na oficjalną weryfikację i potwierdzenie pozycji Martyny były przyczyną wstrzymania publikacji informacji na temat sukcesu zawodniczek w ME.

Trzecią naszą reprezentantką była najbardziej utytułowana i doświadczona w startach Eliza Wiska. W swojej kategorii juniorek (16-17 lat) ustąpiła zawodniczkom z Japonii, zdobywając swój kolejny medal Mistrzostw Europy – brązowy medal.

 Podsumowując start naszych zawodników nalęży powiedzieć, że był to udany start naszych reprezentantów, z których przywieźliśmy kolejne medale, ale także cenne doświadczenie, które niewątpliwie wpłynie na dalszą pracę i starty naszych zawodników. Trenerami towarzyszącymi naszym zawodniczkom byli Karol Korczyński i Andrzej Tylka.

Zawody w Świnoujściu zostały przygotowane i przeprowadzone na najwyższym, światowym poziomie. Piękny wystrój hali sportowej, oprawa muzyczna i artystyczna, wiele atrakcji towarzyszących tej imprezie, niepowtarzalna atmosfera i klimat panujący w czasie zawodów na długo zostaną w pamięci uczestników tego turnieju. Dekoracja zwyciężców miała bardzo podniosły charakter, a zjawiskowe, niepowtarzalne statuetki oraz medale dla zawodników poszczególnych kategorii  okazały się prawdziwym rękodziełem,  przygotowanym przez organizatorów zawodów.

 Udział naszych zawodników i trenerów nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Drawsko Pom., Starostwa Powiatowego w Drawsku Pom.,a także FW OLEX – TRANS Pana Edmunda Olesińskiego, Intermarche Drawsko Pom. - Piotr Płażalski, Nadleśnictwo Drawsko Pom., Nadleśnictwo Świerczyna, a także rodziców zawodników trenujących
w drawskim klubie. Dziękujemy sponsorom za wsparcie naszych działań, a zawodnikom gratulujemy  zdobytych medali i życzymy dalszych sukcesów. OSU

Klasyfikacja drużynowa ME                                                                                                              
1.Japonia
2.Polska
3.Rosja
4.Bułgaria
5.Hiszpania
6.Holandia
7.Ukraina
8. Białoruś

 

MISTRZOSTWA POLSKI 

W minioną sobotę 21.10.2017 r. w Lublinie odbyły się 18 Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin. W imprezie wzięło udział 246 zawodników z 36 klubów. Drawski klub MUKS OYAMA reprezentowały 3 zawodniczki i sędzia Andrzej Tylka. Najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Skórka, która zajęła 5 miejsce w konkurencji kata i miejsce 5-8 w kumite (walkach). Martyna Marchel zajęła w konkurencji kata 6 pozycję, natomiast w walkach eliminacyjnych podobnie jak Patrycja Zdyr musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek. Zawody w Lublinie były bardzo mocno obsadzone, zgromadziły ponad 20 zawodniczek w większości kategorii. Zarząd klubu dziękuje Rafałowi Zdyr za wspólny wyjazd na turniej do Lublina. Wyjazd na Mistrzostwa Polski możliwy był dzięki współfinansowaniu ze środków z Urzędu Miasta Drawsko Pom. i środków własnych klubu. OSU

 

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation