08.05.2017

Turniej Football Dart na drawskim Orliku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 5 maja 2017 roku odbył się I Drawski Turniej Football Darts. Football Darts to sześciometrowa tarcza do gry w darta, w którą zawodnicy kopią specjalnymi piłkami. Impreza miała miejsce na Orliku przy ulicy Złocienieckiej, a rozpoczęła się parę minut po godzinie 17:00. Zgłosiło się dziesięć trzyosobowych drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

W ramach grup drużyny grały ze sobą systemem „każdy z każdym” – łącznie w każdej grupie rozegranych zostało dziesięć meczów, a każda drużyna rozegrała cztery mecze. Rywalizacja w grupach odbywała się jednocześnie po dwóch stronach tarczy. Dwa pierwsze miejsca w każdej grupie promowane były awansem do dalszej fazy rozgrywek. W grupie A pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw, zajęła drużyna FC Kieresa, natomiast, aby wyłonić drugie miejsce potrzebna była dogrywka pomiędzy drużynami Gaśnice oraz Ciotki, którą na swoją korzyść rozstrzygnęły Ciotki.

W grupie B pierwsze miejsce z trzema wygranymi i jedną porażką zajęły wspólnie Dziadki oraz No to w plecy. O kolejność wyjścia z grupy zdecydowała dogrywka, którą wygrali „Dziadkowie”. W następnej fazie turnieju rozegrane zostały półfinały pomiędzy: Fc Kieresa – Dziadki No to w plecy – Ciotki. W pierwszym półfinale FC Kieresa bez problemu wygrała swój mecz, natomiast w drugim sensacyjny sukces odniosły Ciotki i to one zagrały w finale. Zanim jednak rozegrano finał, w meczu o trzecie miejsce Dziadki wygrały z No to w plecy zapewniając sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

W finale, pomimo ambitnej postawy „Ciotek”, pewnie wygrała ekipa FC Kieresa wygrywając cały turniej bez ani jednej porażki. Ekipy z trzech pierwszych miejsc zostały nagrodzone medalami oraz tarczą do gry w darta. Dodatkowo zostały wręczone nagrody dla najmłodszych uczestników: chłopca i dziewczynki oraz nagroda dla najlepszego strzelca. Warto wspomnieć, że drużyna „Dziadków” przekazała swoją nagrodę drużynie Pazdan TV. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za świetną zabawę, a zwycięzcą gratulujemy wygranych.