Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alfreda Izydora

Friday, 13, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

11.01.2015

Mocno powiało - podsumowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapowiadane przez synoptyków wiatry i wichury nie ominęły terenu Drawska Pomorskiego oraz powiatu drawskiego. W sobotnie popołudnie kilka minut po godz. 17:00 zerwał się silny porywisty wiatr. Nie trzeba było długo czekać, aby pojawiły się szkody.

Wiatr powalił kilkadziesiąt drzew, które blokowały drogi w powiecie drawskim. Praktycznie w każdej gminie i na większości lokalnych dróg pojawiły się powalone drzewa. Strażacy przystąpili do usuwania skutków wichury. Zerwane zostały również linie energetyczne. Mieszkańcy północnych części gminy Drawsko zostali pozbawieni prądu.

Prąd zanikł również w samym Drawsku. Awaria trwała od godz. 23:05 do godz. 23:50. Najbardziej rozświetlonym obiektem w tym czasie był budynek drawskiej straży, który ma oddzielne zasilanie. Nawet teren wokoło strażnicy był oświetlony. Zasilanie awaryjne włączyło się w budynkach użyteczności publicznej, a także w części drawskiego szpitala - w nowym centrum sercowo naczyniowym. Co ciekawe z naszych obserwacji wynikało, że prądu nie było w pomieszczeniach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), gdzie trafiają pacjenci przywożeni przez zespoły pogotowia ratunkowego. Zamknięte były stacje benzynowe, które nawet po uruchomieniu prądu wstrzymały sprzedaż.

W tym samym czasie nasi internauci informowali, że prądu nie ma w Kaliszu Pom, Złocieńcu i Czaplinku oraz we wszystkich okolicznych wioskach.

Wiejący wiatr nie tylko powalał drzewa. Do groźnego zdarzenia doszło w centrum Drawska Pomorskiego, gdzie na chodnik przy ul. Sikorskiego spadł kawał metalowej blachy. Miejsce zdarzenia zostało ogrodzone przez straż miejską i policje, a strażacy dokonali sprawdzenia dalszej części dachu.

Podobne zdarzenie miało miejsce około godz. 1 w nocy w Złocieńcu, gdzie złocienieccy strażacy ochotnicy również zostali zadysponowani do usunięcia z dachu wiszącego elementu.

Niestety po raz kolejny zaatakował również czad. W Drawsku Pomorskim około godz. 19:30 na ul. Pocztową wezwani zostali strażacy. Jedna osoba w mieszkaniu źle się poczuła. Po wejściu do mieszkania strażacy dokonali pomiarów i wykryli obecność czadu. Jedna osoba przetransportowana została do drawskiego szpitala.

Na terenie Drawska po przejściu wiatrów można zaobserwować wiele zerwanych banerów, powywracane płoty, przewrócone elementy reklamowe, a także co ciekawe…kolejne duże dziury w drogach. Oczywiście jak zawsze nowe dziury pojawiły się na ul. Starogrodzkiej, szczególnie przy pl. Gdańskim i przy skrzyżowaniu ulic Starogrodzka – Marynarska, Starogrodzka – Saminaryjna.  

 

fot i inf. materiał własny, korespondenci DSI

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja