Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Wieslawa Leokadii

Monday, 09, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

25.11.2019

Markizy – wszystko, co warto wiedzieć przez zakupem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli posiadasz kawiarnię, restaurację bądź niewielki sklep, jeśli uwielbiasz spędzać czas w swoim ogrodzie, ale nie chcesz nabawić się oparzeń słonecznych lub gdy pragniesz urozmaicić nieco swoją przestrzeń – markiza może być właśnie tym, czego szukasz.

 

Markizy przeciwsłoneczne mają dwie główne zalety: chronią przed słońcem i spełniają funkcję estetyczną. Dostępne w wielości kolorów i wzorów, będą pasować do wielu różnych elewacji. Dobra markiza może stanowić najlepszą reklamę i przydatne narzędzie, dowiedzmy się jednak więcej.

Funkcjonalność

Markiza jest kawałkiem nieprzemakalnego materiału, który tworzy zadaszenie. Zapewnia ochronę przed słońcem, również przed szkodliwymi promieniami UV, chroni przed niewielkim deszczem i sprawia, że możemy spokojnie cieszyć się słonecznymi dniami w cieniu.

Markizy są bardzo proste w montażu, możemy umieścić je praktycznie wszędzie. Materiał, z którego są wykonywane, jest elastyczny oraz odporny na wodę, pleśń i promienie słoneczne.

Na rynku dostępne są markizy sterowane ręcznie, ale to nie jedyna opcja. Możemy zakupić również takie, sterowane za pomocą silnika elektrycznego czy korby. Możliwe jest również zainstalowanie czujnika, który będzie odpowiadał na warunki atmosferyczne typu deszcz i wiatr. Jest to o tyle przydatne, że markizy może zniszczyć duży wiatr, więc podczas naszej nieobecności, ryzyko ich uszkodzenia spada.

article thumb 01

Źródło: wakorolety.pl

Można je bez problemu dopasować do wielkości tarasu. Istnieją markizy o wymiarach typowych dla tarasów: szerokość od 200 do 1200 cm, długość od 150 do 1000 cm, ale jest możliwe zamówienie markizy dopasowanej do naszej przestrzeni.

Najlepiej sprawdzają się te, zamontowane w kasecie, to znaczy takie, które po skończonym użytkowaniu mogą zwinąć się w specjalnej kasecie. Jest to opcja najdroższa z dostępnych (można zamontować markizy również w półkasecie lub bez kasety w ogóle), ale takie rozwiązanie jest najwygodniejsze – nie trzeba rozmontowywać markizy na zimę, a także kaseta zapewnia najlepszą jej ochronę.

Rodzaje

Możemy podzielić markizy na trzy podgrupy: markizy balkonowe, tarasowe oraz koszowe. Pierwsze sprawdzają się na balkonie – są mniejsze od tarasowych i posiadają dużą płaską powierzchnię, na której można wykonać nadruk. Z kolei markizy tarasowe będą idealne dla ogrodu i dużego tarasu przy naszym domu. Są obszerne i świetnie chronią przed słońcem. Jednym z najciekawszych projektów są markizy koszowe, które wyglądem przypominają odwrócony kosz. Są w oryginalnym kształcie, dlatego od razu przykuwają uwagę. Idealnie sprawdzą się nad restauracją czy hotelem.

article thumb 102

Źródło: wakorolety.pl

Inne zalety

Oprócz tego, że markizy chronią nas przed szkodliwym i uciążliwym działaniem słońca, warto rozważyć zakup jeszcze z kilku powodów. Skutecznie obniżają temperaturę w mieszkaniu, stanowią świetną alternatywę dla altan i innego rodzaju zadaszeń. Umożliwiają nam cieszenie się przebywaniem i jedzeniem na świeżym powietrzu, bez względu na to czy pada deszcz, czy nie. Jedną z ważniejszych zalet jest fakt, że stanowią świetną formę reklamy. Przyciągają wzrok, są ciekawe i dodają uroku ulicom i mieszkaniom.

Markizy dostępne są w najróżniejszych wzorach i kolorach, więc z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

 

 

 

artykuł sponsorowany

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja