Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rogera Serafiny

Thursday, 14, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

04.11.2019

Chcesz zwiększyć zasięg witryny www oraz zainteresowanie ofertą Twojej firmy? Wybierz profesjonalne pozycjonowanie w Google

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet najlepszy, najbardziej innowacyjny produkt czy najsprawniejszy fachowiec nie mają żadnych szans powodzenia, jeżeli nikt się o nich nie dowie. Zwrócenie na siebie uwagi odbiorców to niełatwe zadanie, zwłaszcza że nadmiar napływających zewsząd komunikatów zniechęca do dokładnego zapoznawania się z nimi. W przestrzeni internetowej konsumenci zachowują się tak samo, jak w „prawdziwym” świecie: koncentrują się tylko na wybranych treściach i oczekują szybkiego rozwiązania swoich problemów.

 

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania przyniesie Ci więcej wejść potencjalnych klientów

Doskonale widać to po współczynnikach klikalności, jakie odnotowują witryny www prezentowane w Google. Obojętnie, czy wpisana przez użytkownika fraza jest długa i szczegółowa, czy wręcz przeciwnie: w 95% przypadków internauci ograniczają swoją aktywność do pierwszej strony SERP (czyli tzw. wyników organicznych) oraz linków sponsorowanych z reklam Google Ads. Eksperci z Agencji INSEO zalecają wobec tego, aby zajęcie wysokiego miejsca w rankingach należy potraktować jako priorytet wszystkich działań marketingowych podejmowanych w sieci. Profesjonalne pozycjonowanie stron w Google pozwala zająć najbardziej eksponowane miejsca w tym niezwykle popularnym serwisie, a tym samym zwiększyć zainteresowanie konsumentów propozycjami firmy. O jakich wielkościach mowa? Wiele zależy od branży i dotychczasowej pozycji, jednak trzykrotny przyrost liczby unikalnych użytkowników na stronie w ciągu 3-6 miesięcy to w branży SEO nie byłby wcale kosmiczny rezultat.

Do skutecznego pozycjonowania stron w Google potrzeba specyficznych umiejętności i świeżej wiedzy

Oczywiście same wejścia nie wystarczą – z biznesowego punktu widzenia liczą się konwersje, odwiedziny zamienione na konkretne transakcje albo kontakt ze strony przyszłego klienta. Również pod tym względem pozycjonowanie ma sporo do zaoferowania. Użytkownicy mocniej ufają witrynom z najwyższych miejsc w Google. Wyszukiwarka słynie z tego, że skanuje i ocenia strony internetowe pod kątem ich przydatności. Jeżeli jakaś witryna daje podstawy ku temu, aby sądzić że jej zawartość będzie w stanie odpowiedzieć na pytania/oczekiwania internauty, algorytmy umieszczą ją na bardziej eksponowanej pozycji. Taka pozytywna weryfikacja serwisu jest możliwa poprzez zamieszczanie merytorycznych, angażujących odbiorców treści oraz dopracowanie technicznych aspektów w najmniejszych szczegółach. Istotne jest także budowanie zainteresowania witryną poprzez ściąganie użytkowników z zewnętrznych serwisów za pomocą umieszczonych na nich odnośników. I wreszcie bodaj najważniejsza sprawa: znajomość norm jakościowych i wytycznych Google. Te zmieniają się nieregularnie, acz systematycznie, na dodatek część aktualizacji dokonywanych jest nieoficjalnie – poza amerykańską korporacją nikt nie zna dokładnie algorytmów i czynników rankingowych. Jednak specjaliści SEO z profesjonalnych agencji przeprowadzają mnóstwo prób i testów, które pozwalają im rzetelnie ocenić które rozwiązania w budowie strony są dobre, a co i jak należy poprawić.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja