Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Franciszka Joanny

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

11.06.2019

Czy warto zostać logopedą dziecięcym?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wada wymowy jest poważnym problemem dla każdego dziecka, szczególnie jeśli nie potrafi swobodnie porozumiewać się z rówieśnikami. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi logopeda i układa dla malucha odpowiedni zestaw ćwiczeń.

 

Praca dla logopedy

Logopedzi specjalizujący się w terapiach dziecięcych zazwyczaj nie mają problemu ze znalezieniem pracy, chociaż z roku na rok jest coraz większa konkurencja w tym zawodzie. Absolwenci logopedii powinni zapoznać się z przykładowymi propozycjami na różnych portalach rekrutacyjnych i zastanowić się, która forma pracy byłaby dla nich najlepszym rozwiązaniem. Najczęściej mogą oni znaleźć zatrudnienie w:

  • szkołach,
  • przedszkolach,
  • prywatnych placówkach medycznych,
  • ośrodkach terapeutycznych.

Niektórzy logopedzi zakładają indywidualną działalność gospodarczą, w ramach której prowadzą własny gabinet. Warto podkreślić, że specjaliści często pracują z dziećmi niedosłyszącymi lub dziećmi chorymi na autyzm. W takim przypadku muszą pamiętać o dopasowaniu odpowiednich ćwiczeń, z uwzględnieniem ich problemów zdrowotnych. Pierwsze efekty terapii mogą być widoczne dopiero po parunastu miesiącach.

Przygotowanie do pracy logopedy

Każdy logopeda powinien posiadać własne gry i zabawki logopedyczne, za pomocą których zaangażuje dziecko do częstych ćwiczeń. Wiele gotowych propozycji tych gier można zakupić w Internecie, ale niektóre z nich wykonamy samodzielnie. Bardzo efektywne są między innymi oddechowe ćwiczenia logopedyczne z wykorzystaniem słomek, za pomocą których przenosi się na kartkę cekiny lub drobne, papierowe elementy. W pracy logopedy przydatne są także logopedyczne programy komputerowe. Dzięki nowoczesnej grafice i ciekawym zadaniom są one bardzo atrakcyjne dla dziecka, które chętnie powtarza kolejne ćwiczenia. Tego typu programy można zamówić w korzystnych cenach przez Internet.

Praca logopedy jest bardzo satysfakcjonująca, nawet jeśli pierwsze efekty są dostrzegalne po paru miesiącach. Warto zdecydować się na studia logopedyczne, wybierając dla siebie odpowiednią specjalizację.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja