Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Franciszka Joanny

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.06.2019

Paczkomat blisko Ciebie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Paczkę można nadać w sposób tradycyjny, wybierając się do najbliższego urzędu pocztowego lub zamówić kuriera. Oprócz tych dwóch możliwości jest także ciekawa alternatywa skorzystania z paczkomatów In Post, których w każdym większym mieście jest pod dostatkiem. Obecnie i w mniejszych miejscowościach można liczyć na tego typu usługi.

Dlaczego warto?

Korzystanie z paczkomatów jest bardzo proste i ekonomiczne. Za niewielką opłatą można nadać i odebrać paczkę, wybierając maszynę znajdującą się najbliżej miejsca zamieszkania. Jest ich naprawdę dużo i znajdują się w miejscach łatwo dostępnych, np. w naszej miejscowości na ulicy Złocienieckiej https://inpost.pl/paczkomat-drawsko-pomorskie-dpm02n-zlocieniecka-paczkomaty-zachodniopomorskie przy salonie Black Red White. Przede wszystkim zachęcające jest to, że można korzystać z nich przez siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Jak wiadomo nie każdy ma możliwość odbioru czy nadania paczki o konkretnej porze, tak jak często wygląda sytuacja w przypadku zamawiania przesyłki kurierskiej lub pocztowej. Bardzo ważne jest także to, że nie ma potrzeby stania w długich kolejkach, aby wysłać czy nadać paczkę. Do odebrania przesyłki wystarczy znać jej kod, dlatego nie trzeba przychodzić osobiście. inPost nie zawodzi także pod względem szybkości realizacji usług, o czym świadczą dane statystyczne. Aż 98% przesyłek tafia do adresatów następnego dnia, co jest świetnym wynikiem, zachęcającym do korzystania z paczkomatów. Co więcej, drogę naszej paczki można śledzić od początku do końca jej drogi. Nikt nie zostanie więc zaskoczony terminem finalizacji transakcji.

Jak nadać paczkę?

Nadanie paczki można zrealizować na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na założeniu konta na Managerze Paczek (należy podać podstawowe dane potrzebne do realizacji wysyłki, czyli e-mail, telefon i preferowany paczkomat) i zalogowaniu się przed wysyłką paczki. Po zakończeniu rejestracji konto zostaje automatycznie założone, co zostaje potwierdzone wiadomością mailową. Kiedy wszystko jest już gotowe, można przejść do zakładki ”Wyślij przesyłki”, aby stworzyć etykietę nowej paczki. Tutaj wpisuje się również potrzebne dane, czyli adres mailowy i telefon odbiorcy, gabaryty paczki oraz sposób nadania i wybór maszyny. Teraz wystarczy jedynie dokonać wpłaty, klikając w okienko „Płatności”. Następnie klikamy w „Opłać, wydrukuj i naklej” oraz możemy udać się do paczkomatu.

Bez rejestracji – to proste!

Oczywiście nie trzeba mieć konta w Managerze Paczek, aby zrealizować wysyłkę. Wystarczy iść do wybranego punktu, gdzie znajduje się maszyna InPostu i po wybraniu okienka „Nadaję paczkę”, postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Wyświetlają się m.in. na nim opcje gabarytów paczki, czyli masa w kilogramach i cena za daną wysyłkę. Nie ma więc mowy o żadnych ukrytych kosztach podczas realizowania transakcji.

Co jeszcze będzie potrzebne? Kilka podstawowych danych - numer telefonu nadawcy, na który zostanie przesłany kod odbioru. W niektórych paczkomatach można płacić kartą, w innych za pomocą Managera Paczek. Warto sprawdzić tę opcje, zanim udamy się do punktu, aby wiedzieć, jak postępować.

Jak odebrać paczkę?

Odebranie paczki jest jeszcze prostsze niż jej nadanie. Przy dokonywaniu zakupów w większości sklepów internetowych istnieje możliwość wyboru paczkomatu z listy dostępnych w swoim mieście https://inpost.pl/paczkomaty-drawsko-pomorskie. Potrzebny jest jedynie numer telefonu oraz kod odbioru i to wszystko! Kiedy wyczekiwana paczka dotrze do miejsca docelowego, czyli maszyny in Postu, wtedy przychodzi powiadomienie mailem i smsem. Co ważne, jest aż 48 godzin na odbiór paczki, z możliwością przedłużenia tego czasu o kolejne 48 godzin. Opcja ta dostępna jest w Managerze Paczek i kosztuje jedynie 8 zł, natomiast poza systemem, za pomocą smsa trzeba zapłacić już 11,08 zł brutto. Kiedy jednak zdarzy się tak, że paczka nie może być odebrana w oznaczonym czasie, wtedy trafia w ręce kuriera czyli Mobilnego Paczkomatu, który będzie starał się dwukrotnie dostarczyć ją do adresata. Przesyłka może tez trafić do Punktu Obsługi Paczek, który znajduje się nie dalej niż 2 km od paczkomatu. Tam będzie czekać na odbiór, a jeśli to się nie stanie, znów trafi do maszyny (jeśli oczywiście będzie spawany i nie przepełniony).

Warto zdecydować się na paczkomat, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i pieniędzy, oraz zyskać więcej czasu dla siebie i bliskich oraz

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja