Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Franciszka Joanny

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

02.06.2019

Co powinno się znaleźć w kabinie tira – porady dla długodystansowców

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Życie kierowcy tira nie jest proste – często spędzają oni kilka dni, a nawet tygodni w trasie. Nic więc dziwnego, że za kółkiem pragną czuć się komfortowo, wygodnie i pewnie siebie, szczególnie że przy kilku godzinach ciągłej jazdy trudno przewidzieć, kiedy spadnie na nich zmęczenie. Sprawdź kilka przedmiotów, które z pewnością przydadzą się w kabinie każdego tira!

 

Lodówka turystyczna

Gorące słońce wpadające przez szybę może nie tylko skłonić do założenia przyciemnianych okularów, ale również sprawić, że kierowca tira nagle zapragnie napić się chłodnej wody lub napoju gazowanego. W tym celu musiałby zjeżdżać z trasy i tracić cenny czas w sklepie, chyba że… zaopatrzyłby się w lodówkę samochodową zasilaną z gniazda zapalniczki! Dzięki niej mógłby mieć przez cały czas pod ręką nie tylko ulubione picie, ale i przekąski, które w normalnych warunkach nie przetrwałyby długiej podróży samochodem ciężarowym.

article thumb

Nawigacja GPS dla tirów

Nawigacja GPS to urządzenie przydatne w każdym samochodzie, ale kupując model do ciężarówki, warto kupić nawigację stworzoną z myślą o tirach. Znajdujące się w nich mapy wskazują bowiem drogi, przez które można bezpiecznie przejechać ciężarówką – np. nie mają ograniczeń dla ciężkich lub bardzo wysokich samochodów. Eliminują zatem trasy z licznymi wiaduktami lub wyłączone z ruchu dla tirów. Co więcej, pokazują znaki drogowe dotyczące ciężarówek, a także zaznaczają na mapach miejsca, w których kierowcy mogą się bezpiecznie zatrzymać na postój – również taki z obiadem i noclegiem.

Stopsleep

Dość innowacyjne, lecz zyskujące na popularności urządzenie dla kierowców tirów, które zakłada się na palec ręki. Swoisty pierścionek ma wnętrze pokryte czujnikami, które reagują na pracę mózgu wyczuwając zmęczenie organizmu. Gdy tak się stanie, produkt zaczyna wibrować i wydawać sygnały dźwiękowe – nie tylko po to, by rozbudzić kierowcę, ale przede wszystkim po to, by poinformować go, że powinien zatrzymać się i odpocząć.

article thumb 1

Samochodowy ekspres do kawy

Ekspres do kawy do samochodu ułatwi kierowcom ciężarówek codzienne życie. Już nie będą musieli stawać na stacjach paliw, by kupić dość kosztowną kawę i stracić przy tym sporo cennych minut. Urządzenie przystosowane do podłączenia do gniazda zapalniczki umożliwi błyskawiczne przyrządzenie aromatycznej i ciepłej kawy bezpośrednio w kabinie tira.

Alkomat

To urządzenie bezwzględnie powinien posiadać każdy kierowca, niezależnie od tego czy jeździ ciężarówką, czy też samochodem osobowym. Wiele osób lubi się bowiem zrelaksować wieczorem przy piwku lub dwóch, nawet jeśli następnego dnia musi wsiąść za kółko. Aby mieć w takiej sytuacji pewność, że jest się trzeźwym, wystarczy dmuchnąć w niewielkie urządzenie i zaczekać na zmierzenie wyników. Co więcej, można nawet kupić specjalne przystawki do telefonów, które będą pełniły funkcję alkomatu, a jednocześnie zmieszczą się w każdej kieszeni. Pamiętaj – wsiadając za kółko jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale i zdrowie i życie innych!

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja