Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Franciszka Joanny

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

22.05.2019

Fototapety - Jaki materiał wybrać do sypialni?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Decydując się na fototapety często musimy dostarczyć producentowi więcej informacji niż sam wzór lub zdjęcie. Materiał, z którego ma być wykonana konkretna fototapeta jest równie ważny, jak cały wzór. To dzięki niemu mamy pewność, że będzie nie tylko estetyczna, lecz wytrzymała i odporna na czyszczenie.

 

Jaki materiał fototapety jest najlepszy do sypialni?

Przed wyborem odpowiedniego materiału zastanówmy się nad tym, z jakimi wyzwaniami mierzą się fototapety w sypialni (galeria - https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-sypialni/ ). To z pewnością miejsce, w którym są narażone na dotyk zarówno nasz i innych gości. Sypialnia często może służyć chwilom relaksu, gdy przed snem z drugą połówkę oglądamy wybrany serial spożywając w tym samym momencie popcorn. Dotykając ścianę omyłkowo przy wyjściu po podobnym posiłku zostawimy ślad. Fototapeta więc powinna być trwała, dostosowana do czyszczenia ściereczką i wilgocioodporna.

Jeżeli nie planujemy narażać ściany na poważniejsze zagrożenia, z dużym prawdopodobieństwem sprawdzi się u nas fototapeta lateksowa. To dokładniej syntetyczny papier, który dodatkowo zawiera lateks. Rozwiązanie jest szczególnie popularne w domach, w których właściciele posiadają gładkie ściany. Dodatkowo sam lateks sprawia, że kolory widoczne na wybranej fotografii wyglądają na żywsze niż na zwykłym papierze. Jeżeli zależy nam na sypialni z widocznym i wyraźnym charakterem, fototapety lateksowe mają szansę spełnić oczekiwania. Pamiętajmy jednak, że przy większym zagrożeniu zabrudzenia fototapety istnieją materiały, które lepiej zabezpieczą ścianę w sypialni.

Wytrzymałość ponad wszystko - Fototapety z potencjałem na lata

Wytrzymałość fototapet w sypialni może być dla nas znaczącą kwestią szczególnie, gdy nie planujemy robić kolejnego remontu w ciągu co najmniej kilku następnych lat. Wtedy warto rozglądać się za nieco droższymi, lecz znacznie bardziej wytrzymałymi fototapetami, aby mieć pewność długotrwałej satysfakcji. Fototapeta winylowa z drukiem półmatowym to kolejny etap trwałości w świecie opisywanych produktów. Ochroni ścianę przed wilgocią, a nawet tłuszczem. Przepuszcza wilgoć i nie odkształca się podczas nakładania.

Jeżeli natomiast poszukujemy fototapety do sypialni, która jest jeszcze mocniejsza, powinniśmy rozważyć fototapetę winylową z podkładem fizelinowym. Wspomniany podkład nadaje fototapecie grubości i elastyczności. Właściwości te przydadzą się nam szczególnie, gdy nasze ściany są nierówne i posiadają dużą liczbę niedoskonałości. Przykrywając je tego rodzaju materiałem nic nie będzie widoczne na zewnątrz. Żywotność takiej tapety natomiast zwiększymy dodając laminat.

Obrazy – alternatywa dla fototapet

Obrazy drukowane są podobną techniką jak fototapety, chociaż na innym materiale (galeria obrazów - https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/ ). Motywy równiez można stosować te same, ponieważ baza zdjęć i grafik jest ta sama. W stosunku do większych fototapet obrazy mają sporo zalet. Przede wszystkim wymiary można zmieniać w duzym zakresie. Duży obraz może spełniać funkcję podobną do fototapet, ale mniejszy jest ciekawą dekoracją, która nie ingeruje tak mocno we wnętrze. Proporcje obrazu można bardzo precyzyjnie dopasować do pustego miejsca na ścianie.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja