Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Tomasza Maurycego

Sunday, 22, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

06.05.2019

Formalności przy pożyczkach - co jest wymagane ?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pożyczki cieszą się w Polsce bardzo dużą i wciąż niesłabnącą popularnością. Zaciągamy je na wszelkie możliwe wydatki, korzystając z możliwości, jakie oferują. Wiele osób, które chcą zaciągnąć pożyczkę, nie ma jednak wiedzy na temat formalności, z jakimi się ona wiąże. Z myślą o nich omawiamy ten temat i analizujemy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać gotówkę.

 

Złożenie wniosku

Aby dostać pożyczkę, najpierw trzeba oczywiście o nią zawnioskować. To z kolei wiąże się z koniecznością wypełnienia formularza. Jeżeli pożyczka jest zaciągana przez Internet, formularz ma formę interaktywną, a w przypadku wizyty w placówce firmy – papierową. Niezależnie od tego, gdzie i jak korzysta się z wybranej oferty, we wniosku trzeba podać swoje dane osobowe i kontaktowe, określić żądaną kwotę oraz wskazać termin spłaty. Niekiedy pojawiają się również pytania dotyczące sytuacji finansowej i rodzinnej wnioskodawcy.

Weryfikacja

Co oczywiste, firma pożyczkowa chce mieć gwarancję, że jesteś tym, za kogo się podajesz, dlatego po złożeniu wniosku z pewnością podda Cię weryfikacji. Na czym ona polega? Jak dowodzą oferty zgromadzone w serwisie pozycznaraty.pl, najczęściej wymaga się przelania symbolicznej kwoty, np. 1 gr, na rachunek bankowy wskazany przez firmę. Jeżeli dane osoby, która go wykonała, zgadzają się z personaliami wnioskodawcy, oznacza to, że weryfikacja przebiegła pomyślnie. Istnieje również możliwość przeprowadzenia jej telefonicznie.

Jeżeli weryfikacja obejmuje również sprawdzenie dochodów klienta, należy dostarczyć dokument, który potwierdza ich wysokość. W zależności od wymagań danej firmy może to być np. zaświadczenie lub oświadczenie o zarobkach, rozliczenie roczne PIT, wyciąg z konta bankowego czy odcinek z emerytury. Ponadto firmy sprawdzają klientów w bazach dłużników, ale to nie wiąże się z żadnymi formalnościami.

Podpisanie umowy

Po złożeniu wniosku, jego akceptacji i pozytywnym przejściu weryfikacji czas na ostatnią formalność, jaką jest podpisanie umowy. Obecnie można ją parafować nie tylko w formie pisemnej, ale również przez Internet, np. jeżeli korzysta się z ofert zgromadzonych w rankingu pożyczek w serwisie http://pozycznaraty.pl/ranking-pozyczek-ratalnych/.

Jak widać, formalności związane z pożyczkami są dość skąpe i nie wymagają żadnych skomplikowanych działań. Potrzebne są wyłącznie podstawowe dokumenty, czyli dokument tożsamości (np. dowód osobisty albo paszport) oraz ewentualnie potwierdzenie osiąganych dochodów, jeżeli jest to konieczne w danym przypadku.

undefined

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja