Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Piotra Iwa

Sunday, 19, maj 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

04.03.2019

Co to jest światłowód?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do niedawna światłowód był tylko jedną z wielu technologicznych nowinek. Obecnie zaczyna wchodzić w życie i pojawia się już w codziennym użytku. To dzięki niemu prędkość przesyłania danych jest błyskawiczna. Informacja jeszcze nigdy nie obiegała świata tak szybko, a łącza nigdy wcześniej nie były tak stabilne.

 

Światłowód – co to w zasadzie jest?

Na pierwszy rzut oka światłowód może wydawać się po prostu zwykłym kablem (chociaż jest nieco większy), ale ma zupełnie inną zawartość. Podczas gdy w standardowym kablu doprowadzającym Internet znajduje się drut miedziany, w światłowodzie znajduje się włókno szklane. Różni się także nośnik danych – w kablu jest to impuls elektryczny, w światłowodzie – cząstka światła.

To sprawia, że informacje prowadzone światłowodem docierają do odbiorcy o wiele. Przeskok prędkości jest naprawdę olbrzymi! Najlepiej widać to na przykładzie pobierania danych z Internetu. Światłowód pozwala na błyskawiczne przeglądanie stron czy ściąganie plików.

Błyskawiczny Internet – światłowód w domu

Jeśli zależy ci na tym, by mieć naprawdę szybki i bezproblemowy Internet, światłowód jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jego największą zaletą jest szybkość. Podczas gdy przepustowość Internetu poprowadzonego kablem miedzianym sięga do około 500 Mb/s – chociaż niewiele osób mogło liczyć na takie prędkości – Internet światłowodowy śmiga z prędkością 600 Mb/s, 1 Gb/s, a nawet… 10 Gb/s! I wydaje się, że to nie jest koniec możliwości tej technologii.

To absolutny rekord. Tego rodzaju prędkość Internetu oferuje dostawca INEA. To najszybszy Internet dostępny w Polsce. Warto też wiedzieć, że w przypadku światłowodu od tego dostawcy mamy zawsze do czynienia z Internetem symetrycznym, czyli takim, w którym wartość prędkości pobierania i wysyłania danych jest taka sama. To samo w sobie niezwykle przyspiesza działanie Internetu.

Niezawodny Internet. Światłowód pełen zalet

Lista zalet światłowodu nie kończy się jednak na niezwykłej, wręcz zaskakującej prędkości. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć niezawodny Internet. Światłowód gwarantuje stabilność łącza, nie zrywa połączeń i utrzymuje stałą, najwyższą prędkość.

Światłowód nie jest w żaden sposób uzależniony od pogody. Podczas gdy deszcz, wiatr czy duży mróz mogą zakłócać sygnał Internetu dostarczanego inną metodą, światłowód będzie działał tak samo przez cały czas. Dlatego, jeśli twoja praca jest uzależniona od połączenia z siecią lub jesteś zapalonym graczem i liczy się dla ciebie każda sekunda połączenia, światłowód to idealne rozwiązanie dla ciebie. Nie jest ono drogie, warto więc rozejrzeć się wśród ofert.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja