Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Piotra Iwa

Sunday, 19, maj 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

25.02.2019

Kiedy opłaca się wypożyczenie samochodu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czasami okazuję się, że zamiast kupować nowy samochód, dużo korzystniejszą opcją będzie skorzystanie z możliwości jego wynajmu. W takim przypadku w grę wchodzi oczywiście długoterminowy wynajem samochodów. To zupełnie inna formuła niż na przykład leasing, który rządzi się zupełnie innymi zasadami.

 

Samo znalezienie odpowiedniej firmy i samego samochodu jest stosunkowo proste. Mogą to być na przykład te, które znajdziesz na taniwynajemaut.pl. Wynajęcie pojazdu to nowoczesny sposób dzierżawy na dłuższy okres. Wiąże się z dokonywaniem stałej miesięcznej opłaty przez klienta na konto firmy wynajmującej, która uzależniona jest od wielu czynników. Sam najem jest rozwiązanym zwłaszcza dla tych osób, które z jakiegoś powodu nie posiadają odpowiedniej ilości gotówki, aby kupić potrzebny im pojazd, a nie chcą korzystać z instrumentów bankowych w postaci kredytu samochodowego czy gotówkowego.

article thumb 2

Różnicą między zakupem a wynajmem pojazdu jest oczywiście szczegółowe określenie zasad, jakie obowiązują wynajmującego i najemcę. W zakresie umowy zostaną określone takie zmienne jak szacowany przebieg w czasie dzierżawy, okres wynajmu, comiesięczna rata, a także wszystkie profity, na które najemca może liczyć w ramach podpisanej umowy. Przy decydowanie się na taką formę korzystania z samochodu, musimy jeszcze raz podkreślić, że nie ma ona nic wspólnego z leasingiem. Różnica jest tutaj bardzo prosta. W przypadku wynajmu samochodu dokładnie określamy czas, na jaki ten jest nam potrzebny. Po wygaśnięciu umowy nie będziemy mogli kupić samochodu, a co najwyżej ponownie go wypożyczyć. Leasing jest korzystny dla tych osób, które po upływie terminu umowy będą chciały nadal korzystać z samochodu i mieć go na własność. Leasing daję bowiem szansę na zakup dzierżawionego auta po preferencyjnej cenie po zakończeniu trwania umowy leasingowej. W przypadku chęci zakupu auta na zasadach wynajmu długoterminowego cena wykupu jest bardzo wysoka i nie jest to dla użytkownika możliwość opłacalna. Kolejną istotną różnicą pomiędzy leasingiem a wynajmem długoterminowym jest dodatkowy pakiet usług w przypadku tej drugiej opcji, czyli tzw. full service leasing.

Wynająć samochód może jednakowo osoba prywatna jak też firma. Większość firm zajmujących się wynajmowaniem pojazdów ma oferty przystosowane do możliwości każdego klienta. Zarówno dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie są w stanie kupić pojazdu, ale też dla tych, którzy po prostu chcą posiadać dodatkowy samochód, czy pojazd dostawczy i ich intencja nie ma nic wspólnego ze stanem ich konta, a związana jest jedynie z wygodą. Bywa bowiem tak, że wiemy, iż dany pojazd potrzebny nam będzie na krótki czas. Możemy na przykład potrzebować małego busa na okres wakacji, aby wozić nimi klientów. Mamy więc świadomość, że poza miesiącami letnimi, pojazd ten będzie stał zupełnie nieużywany. Nie chcemy go też kupować, bo nie przewidujemy sytuacji, że w dalszej perspektywie stanie się nam potrzebny. Nie jest tu zatem opłacalny ani leasing, ani tym bardziej zakup samochodu na stałe. Wynajem to dla nas w tej sytuacji idealna opcja.

article thumb 3

W cenę wynajmu wliczone jest oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz najczęściej dobrowolne AC. Dodatkową zaletą jest to, że to na firmie wynajmującej spoczywają wszelkie przeglądy, naprawy, wymiana części i auto zastępcze, dzięki czemu klient nie musi martwić się o ciągłość użytkowania samochodu w przypadku jakiejkolwiek awarii czy wypadku. Niewątpliwą zaletą długoterminowego wynajmu samochodów jest także stała comiesięczna stawka do opłacania za usługę. Za nią, osoba wynajmująca praktycznie jest zwolniona ze wszelkich obowiązków formalnych w zakresie wykorzystywania auta, a tym samym ze wszystkich kosztów, które ponosi każdy właściciel samochodu. Jedyny koszt, jaki będziemy zmuszeni ponosić co jakiś czas, jest oczywiście tankowanie paliwa w zakresie, w jakim je wykorzystujemy.

 

Zaletą jest też to, że to my sami wybieramy jaki pojazd chcemy wynająć. W ofertach firm zajmujących się tego typu usługami możemy znaleźć dowolne pojazdy. Od małych samochodów osobowych, po pojazdy transportowe czy samochody sportowe lub luksusowe. Wszystko zależy tu od naszej fantazji i oczywiście indywidualnych potrzeb. W ofertach niektórych firm znajdziemy też na przykład quady, motory czy ciągniki siodłowe.

article thumb 4

To, co musi nas zainteresować w przypadku podpisania już samej umowy na wynajem, to oczywiście koszt, jaki będziemy musieli ponosić co miesiąc, wysokość jednorazowej kaucji oraz na przykład limit kilometrów. Jest to jedno z niewielu ograniczeń, które nakłada na nas firma wynajmująca. Musimy bowiem zdeklarować się, w jakim zakresie będziemy wykorzystywać pojazd. Przekroczenie limitu oznacza, że zostanie na nas nałożona dodatkowa opłata. Powód takiego postępowania jest oczywisty. Im więcej kilometrów, tym większe zużycie pojazdu.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja