Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Piotra Iwa

Sunday, 19, maj 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

18.02.2019

Jak rozpocząć promowanie strony w Google Ads, czyli PPC okiem specjalistów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli Twoje wysiłki na polu pozycjonowania strony mimo długiego czasu spalają na panewce, to znak, że powinieneś wypróbować alternatywne podejście, które oprócz natychmiastowej skuteczności z reguły polepsza też zabiegi i kroki stawiane w innych sferach internetowego marketingu. Mowa oczywiście o kampaniach linków sponsorowanych określanych mianem Ads (niegdyś Adwords) od głównego dostarczyciela tego narzędzia, a więc Google Ads. Poniżej postaramy się wraz z ekspertami z branży przekonać tych właścicieli biznesów e-commerce i firmowych stron-wizytówek do spróbowania tej sprawdzonej metody promocji.

 

 Czym jest Google Ads i o co chodzi w linkach sponsorowanych?

Google Ads to narzędzie firmy z Moutain View, które pozwala webmasterom i internetowym przedsiębiorcom na utworzenie własnej reklamy już po 15 minutach wyświetlającej się w TOP 3 wyników wyszukiwań wybranych przez nas fraz. Obok słów kluczowych będziemy jednak mogli zdecydować o wielu innych rzeczach. Na przykład z łatwością ustalimy interesującą nas grupę docelową, ale także dopasujemy konkretny budżet do poszczególnych wariantów słownych oraz dostosujemy pory wyświetlania baneru – ten zaś wcześniej stworzymy sami. Co więcej, będziemy w stanie umówić się z Google na jeden z kilku modeli rozliczeń – w tej materii niepodzielnie od lat rządzi system Pay Per Click, czyli zapłać za kliknięcie, w którym nie jest ważne jak wiele osób zobaczy reklamę – koszty ponosimy tylko wtedy, gdy internauta wejdzie w nasz odsyłacz. To doskonała formuła do budowania widoczności w sieci! (źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/).

Dlaczego kampanie PPC pomogą wysiłkom w dziedzinie pozycjonowania?

Jak wiemy, pozycjonowanie stron to złożony proces, na który składają się oczywiście optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO), budowanie zaplecza linków oraz treści regularnie generowane w ramach content marketingu. Do tej mieszanki zwykle dorzuca się aktywność marki w social mediach oraz pozyskiwanie wzmianek o firmie na zewnętrznych stronach. Ten całokształt ma jednakowoż tę jedyną wadę, iż w zależności od branży, może zwyczajnie nie przynieść efektów lub też sprawić, że będziemy na nie czekać wiele miesięcy.

Oczywiście w wielu przypadkach gra jest warta świeczki. Tymczasem właśnie na ten czas oczekiwania lub okresowe promocje i wietrzenie magazynów dobrze jest zdać się na opłacone linki na czele wyników wyszukiwania. Z Google Ads szybko sprowadzimy na stronę zainteresowanych internautów, to zaś pomoże nam w polepszeniu wskaźników pozycjonujących związanych z dwell time, bounce rate oraz CTR, a więc odpowiednio czasem spędzonym w serwisie, ilością szybkich wyjść ze strony oraz zwyczajną klikalnością.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja