Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

23.01.2019

Salon fryzjerski - jakie strefy w nim urządzić?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli decydujemy się na projektowanie wnętrza salonu fryzjerskiego, musimy być gotowi na niestandardowe rozwiązania, które bardzo często wymagają elastyczności i otwartości umysłu. Wnętrze powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby każdy klient mógł czuć się w nim swobodnie. Jednocześnie zaaranżowana przestrzeń nie może przeszkadzać fryzjerom w wykonywaniu ich pracy.

 

Recepcja salonu fryzjerskiego

 Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. W przypadku salonów fryzjerskich to właśnie w recepcji klient po raz pierwszy spotyka się z obsługą i wyrabia sobie zdanie na temat profesjonalizmu danego punktu. Nawet w lokalizacjach, w których nie ma wiele przestrzeni, recepcja powinna zostać w jasny sposób wydzielona. W wielu salonach recepcja jest typową jednak elegancką ladą przy której stoi osoba obsługująca. Interesujące meble przeznaczone do recepcji znajdziesz na stronie https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_recepcje. Często jednak recepcja przyjmuje kształt poczekalni. Wówczas znajdują się w niej wygodne kanapy i niska ława, przy której można usiąść i wygodnie czekać na swoją kolej lub na obsługę. Warto zadbać również o detale, jakie będą wyróżniały się w recepcji. W widocznym miejscu powinny znaleźć się ulotki, wizytówki czy gazety fryzjerskie, które zachęcą klienta do zapoznania się z ofertą danego salonu fryzjerskiego.


Strefa stanowisk fryzjerskich

Strefa ta wyposażona jest w wygodne i komfortowe fotele fryzjerskie, konsole, szafki czy pomocniki, w których znajdują się najważniejsze akcesoria wykorzystywane przez fryzjera podczas pracy. Ważne jest, aby przestrzeń ta umożliwiała swobodne przemieszczanie się pracowników oraz gwarantowała klientom odpowiednią ilość miejsca. Strefa stanowisk fryzjerskich powinna być estetyczna i schludna, ponieważ to właśnie w tym miejscu klienci przybywają zazwyczaj przez najdłuższy czas.

 Strefa mycia

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią w salonie fryzjerskim warto oprócz recepcji i strefy stanowisk fryzjerskich wyznaczyć również miejsce, w którym będą dominowały profesjonalne myjnie fryzjerskie. To właśnie tam klienci będą mieli wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, masaże czy tradycyjne mycie włosów. W przypadku mniejszych salonów, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona, alternatywnym rozwiązaniem mogą być umywalki, do których będzie dostawiało się wykorzystywany fotel fryzjerski.

Strefa socjalna

Pamiętajmy, by oprócz klientów zadbać również o pracowników, którzy na co dzień wypełniają swoje obowiązki w danym salonie fryzjerskim. Labor i strefa socjalna powinny służyć zarówno do przechowywania akcesoriów farb kosmetyków, jak i jako miejsce do odpoczynku czy relaksu fryzjerów. W salonie fryzjerskim powinna być również dostosowana toaleta. Wiele punktów decyduje się na przygotowanie osobnego miejsca dla pracowników i dla klientów. Właściwie zorganizowana przestrzeń socjalna sprawi, że fryzjerzy będą w stanie pracować wydajniej i lepiej poczują się w miejscu pracy.

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze salonu o ma ogromny wpływ na jego odbiór przez klientów. Wyjątkowo ważna jest recepta salonu fryzjerskiego, ponieważ właśnie tutaj następuje pierwszy kontakt osoby odwiedzającej dany punkt. Warto zadbać, aby cała aranżacja była przemyślana i łączyła ze sobą jednocześnie elegancję i praktyczność. W ten sposób skutecznie zachęcimy klientów do ponownego złożenia wizyty.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja