Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Diny Bogny

Thursday, 20, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

31.12.2018

Przedłużanie rzęs - wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedłużane rzęsy to hit ostatnich lat. Dzięki nim znacznie skracamy proces nakładania makijażu, a pięknie podkreślonymi oczami możemy cieszyć się przez cały dzień. Z zabiegu przedłużania rzęs możesz skorzystać obecnie w większości salonów kosmetycznych. Dostępne są różnorodne metody umożliwiające osiągnięcie określonych efektów. Dowiedz się, co powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się zacząć przedłużać rzęsy.

 

Rodzaje rzęs

Istnieje wiele rodzajów rzęs wykorzystywanych do przedłużania. Najpopularniejsze to rzęsy wykonane z włókien syntetycznych. Są wytrzymałe i bardzo dobrze się prezentują. Popularne w zabiegach przedłużania są również wersje wykonane z jedwabiu lub futra norek.

Oprócz materiału, z jakiego zostały wykonane rzęsy, istotna jest również ich grubość i długość. Zazwyczaj grubość włosków oscyluje w granicach od 0,15 do 0,30 mm. Kosmetyczka powinna dobrać te parametry do Twojego typu urody tak, by najlepiej pasowały i podkreślały oczy w nienachalny sposób. 

Sposoby przedłużania rzęs

Najpopularniejszymi sposobami przedłużania rzęs są metody 1:1, 2:1 oraz 3:1. Pierwsza liczba oznacza, ile sztucznych włosków zostanie doklejona do jednej naturalnej rzęsy. W przypadku zabiegu przedłużania 1:1 uzyskamy najbardziej naturalny efekt. Jeśli chcemy przygotować się na wielkie wyjście lub uzyskać bardziej dramatyczne spojrzenie wybierzmy metodę 2:1 oraz 3:1. Istnieją również inne sposoby przedłużania rzęs, sprawdź, które z nich będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Jak wygląda zabieg?

Przedłużanie rzęs jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, a nawet relaksującym. Pierwsza wizyta może trwać od 2 do 3 godzin w zależności od wybranej metody. W trakcie przedłużania klient leży wygodnie na leżance, a kosmetyczka za pomocą pęsety delikatnie dokleja sztuczne włoski do naturalnych rzęs. Aby utrzymać osiągnięty efekt zabieg, wystarczy go powtarzać co ok. 3-4 tygodnie. Naturalne rzęsy wypadają, podobnie jak włosy na skórze głowy, dając miejsce nowym, młodym włoskom. W ten sposób z upływem czasu część doklejonych rzęs również odpada, dlatego konieczne są ponowne wizyty w salonie kosmetycznym. Przy kolejnych spotkaniach kosmetyczka uzupełni ewentualne braki.

Istnieją jednak przeciwwskazanie do wykonania zabiegu przedłużania rzęs. Nie może być on przeprowadzony, gdy cierpisz na zapalenie spojówek, alergie oka, jęczmień, niedomykalność powieki lub utraciłaś wszystkie rzęsy.

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Aby klej mógł dobrze związać, po każdej wizycie u kosmetyczki zaleca się unikanie kontaktu z wodą przez 24 godziny. Niektóre kosmetyczki stosują jednak dodatkowe specyfiki, dzięki którym nie musisz się trzymać tego zalecenia. Po przedłużeniu rzęs powinnaś pamiętać o tym, że kosmetyki, które stosujesz na co dzień, mogą osłabiać trwałość kleju i powodować wypadanie włosów. Jest to często spotykane, gdy do pielęgnacji używasz olejków lub produktów z ich dodatkiem.

Przedłużane rzęsy potrafią zupełnie odmienić spojrzenie. Kobiety, które zdecydowały się na ten zabieg, podkreślają, że czują się znacznie bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Jeśli i Ty marzysz od gęstych, długich rzęsach skorzystaj z ofert salonu kosmetycznego!

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja