Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Diny Bogny

Thursday, 20, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.12.2018

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie i bramę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach ważną rolę przykłada się do prywatności, zrozumiałe więc jest, że właściciele posesji, chcą wyraźnie zakreślić granicę swojej własnej ziemi. Często stosowanymi ogrodzeniami „wstępnymi” są ogrodzenia wykonane z siatki, zamontowane przy pomocy drewnianych słupków. Jednak z czasem wraz z przypływem środków finansowych, ogrodzenie zastępowane jest innym solidniejszym i trwalszym.

 

Ogrodzenia gabionowe są często stosowane przy grodzeniu terenu prywatnego. Są to ogrodzenia eleganckie i niezwykle praktyczne, przeznaczone na każdy typ posesji. Kamienie usypane w metalowych koszach, nie prezentują się zbyt surowo, są stylowe i niezwykle modne. Ogrodzenia gabionowe można łączyć wraz z aluminium oraz betonem architektonicznym. Ogrodzenia aluminiowe, cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. To typ ogrodzenia wygodnego, który nie wymaga częstej konserwacji, a ciągle pięknie się prezentuje. Panele aluminiowe wykonane są metodą proszkową, dzięki której można wybrać jeden idealny kolor spośród wielu do wyboru.

Ogrodzenia aluminiowe imitujące drewno również pięknie i naturalnie się prezentują, szczególnie, gdy wybudowany budynek posiada również drewniane elementy. Jest to typ ogrodzenia dla osób ceniących harmonię przyrody oraz ceniących swój cenny czas, ponieważ ogrodzenie to wykonane jest z aluminiowych paneli, nie wymaga więc konserwacji.

Ogrodzenia z użyciem betonu architektonicznego, to typ ogrodzenia dla osób, którym zależy przede wszystkim na ochronie swojej prywatności oraz wszelkich posiadanych dóbr. Można je stosować w połączeniu z aluminium lub samoistnie z samego wykształconego betonu. Struktura użytych materiałów jest wysoce odporna na warunki zewnętrzne oraz gładka.

Do wybranego typu ogrodzenia dopasować należy odpowiednią bramę oraz furtkę. Popularnymi bramami są bramy przesuwne oraz dwuskrzydłowe. Bramy przesuwne to komfort używania, nie wymaga ona wiele miejsca. Z kolei bramy skrzydłowe otwierane są do wnętrza posesji, wymagają więc dużo miejsca na działce. Mogą być montowane z napędem lub nie, jednak oba typy bram mogą być wykonane z aluminiowych paneli.

fot. lakate.pl

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja