Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Diny Bogny

Wednesday, 19, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.12.2018

Dywany do wnętrz w stylu skandynawskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wnętrzarz urządzonych w stylu skandynawskim dominują odsłonięte podłogi. Niemniej jednak trudno znaleźć pomieszczenie, w którym dywany czy chociażby małe dywaniki w ogóle by się nie pojawiały. Styl skandynawski łączy w sobie funkcjonalność, przestronność i ciepłą atmosferę. Za stworzenie tej ostatniej odpowiadają między innymi właśnie dywany. Jakie modele sprawdzą się tam najlepiej?

 

Dywany w stonowanej kolorystyce

W przeciwieństwie do stylu nowoczesnego, ten skandynawski rzadko angażuje krzykliwe kolory. Nawet wśród dodatków dominuje raczej spokojna paleta barw, a zasada ta obejmuje także dywany. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są te wykonane z szarych włókien. Nie wyróżniają się jakoś szczególnie na tle aranżacji, ale za to bardzo dobrze się z nią komponują.

Nieco bardziej oryginalnym uzupełnieniem wyposażenia będą białe dywany. Można też połączyć biel z szarością, a biorąc po uwagę mnogość ich odcieni, możliwości wydaje się być bez liku. Innym ciekawym zestawieniem są biało-czarne dywany. Mogą być w paski lub kwadraty, zawsze stanowią natomiast jeden z ciekawszych rodzajów dodatków do stylistyki skandynawskiej.

W niektórych wnętrzach sprawdzi się jasnobrązowe pokrycie podłogi. Generalnie warto wybierać dywany trochę w opozycji do koloru parkietu czy płytek. Wówczas poszczególne elementy aranżacji nie zlewają się ze sobą, więc i cały efekt jest znacznie przyjemniejszy dla oka. Model w dynamicznym kolorze po prostu nie pasuje do wizji wnętrza skandynawskiego.

Dywany o różnej wysokości

Styl skandynawski nie jest może tak surowy jak minimalizm, ale także przykłada sporą wagę do funkcjonalności. - Klientom wybierającym dywany do tak urządzanych wnętrz w pierwszej kolejności proponujemy praktyczne modele z krótkim runem - informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante.pl. Z tą opinią zgadza się wielu projektantów wnętrz. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim dominują proste rozwiązania, do których pasują niskie dywany. W ich przypadku dodatkową zaletą jest łatwość czyszczenia, co ma szczególne znaczenie dla rodziców małych dzieci czy właścicieli czworonogów. Modele wykonane ze sztucznego włosia nie pochłaniają wilgoci, więc usuwanie z nich plam nie nastręcza jakichś szczególnych problemów.

Z drugiej strony styl skandynawski nie odrzuca całkowicie puchatych, miękkich dywanów. Uznaniem cieszą się chociażby modele typu shaggy. Można nimi śmiało dekorować wnętrze sypialni, która zyska w ten sposób na przytulności. Niektórzy takie dywany kładą również w salonie. Warto wówczas wybrać te w kolorze zbliżonym do mebli, ale trochę w opozycji do ścian oraz dodatków. Da to niezwykle estetyczny i świeży efekt.

Dobrze dopasowana wielkość dywanu

Jak wspomniano, we wnętrzach skandynawskich raczej nie pokrywa się dywanami całej podłogi. Mają być one zaledwie dodatkiem. Aby wyglądały dobrze, muszą być jednak dostosowane do części pomieszczenia, w której się znajdą. Niedopuszczalne jest chociażby to, aby dywany sięgały tylko do połowy kanapy, foteli czy stolika. Nóżki żadnego z tych mebli nie powinny stać częściowo na podłodze, a częściowo na dywanie. Trzeba się zdecydować.

Duży dywan może w naturalny sposób wyznaczyć granice strefy wypoczynkowej. Jednocześnie można zdecydować się na znacznie mniejszy model, niewiele większy od stolika, stojącego przed kanapą. Jeżeli wybiera się dywany do jadalni, to ich powierzchnia powinna mieścić nie tylko stół, ale również wszystkie wysunięte krzesła. W przeciwnym razie aranżacja na pewno nie będzie udana.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja