Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

30.11.2018

Jak można ciekawie zaaranżować ścianę we wnętrzu mieszkania? Podpowiadamy kilka pomysłów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aranżacja wnętrza, także tego mieszkalnego, to zadanie, do którego podchodzimy w bardzo różny sposób. Funkcjonalne umeblowanie i zorganizowanie przestrzeni to dla wielu z nas za mało. Miejsce, w którym spędzamy tyle czasu, odpoczywamy i przeżywamy różnego rodzaju ważne momenty, może przecież wyglądać wyjątkowo i pozwalać nam odetchnąć od monotonii, jaka otacza nas zewsząd każdego dnia.

Aby tak się stało, potrzeba jednak nieco inicjatywy i pomysłowości. Silna pozycja tapet to już dawno przeszłość Dziś urządzania wnętrz dokonujemy ze znacznie większą swobodą, niż miało to miejsce dawniej. Jakkolwiek spójność estetyczna zastosowanych rozwiązań nadal ma swoje znaczenie (gdy jej brak, widok bywa po prostu męczący) to niekoniecznie musi dziś oznaczać całkowitą monotonię. Są w naszych pokojach ściany, których wygląd w zdecydowany sposób określa charakter jego całego – czy to ta naprzeciw wejścia, czy też z innych przyczyn najlepiej wyeksponowana. Niekiedy warto więc rozważyć uczynienie jej głównym atutem aranżacji całego pomieszczenia. Jeszcze nie tak dawno podstawowym sposobem dekoracji takich przegród były tapety. W pewnym momencie jednak, nadeszła moda na malowanie ich na jednolite kolory, dzięki czemu wnętrza zyskiwały na jasności i wrażeniu przestrzeni. A może zastosować ich więcej? Niekoniecznie jednak tak, jak robiono to dawniej. Umiejętne użycie różnokolorowych farb i nieco ujętej w karby w miarę spójnej koncepcji fantazji może przynieść znakomite efekty, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na stylizację raczej nowoczesną. Przykładowo: ściana w dużą kratkę w efektowny sposób ożywi pokój młodzieżowy lub dziecięcy Do łask wraca także drewno. Nie wykorzystujemy go już jednak do tworzenia boazerii w takiej formie, jaka modna była przed kilkudziesięciu laty.

Dobry dobór drewna i przygotowanie desek, a przede wszystkim bardzo precyzyjne metody obróbki pozwalają nam na uzyskanie np. całkowicie gładkiej ściany, zachwycającej nas odcieniem konkretnego gatunku. Przebij ścianę dotychczasowych kanonów i przyzwyczajeń Do rozwiązań, które zdobywają sobie coraz szersze grono zwolenników, należą dziś także te nawiązujące do stylu industrialnego. Spotykamy więc w niejednym wnętrzu np. surowe ściany z cegieł, niekiedy bielone. Zainteresowaniem cieszą się także betonowe panele 3D, np. takie, jakie dostarcza firma VHCT. Są to wyroby które dzięki wielkiej dokładności wykonania, a także spełnieniu wymagań jakościowych potwierdzonych przez certyfikat PZH, znakomicie nadają się do zastosowania we wnętrzu, nadając mu pod pewnymi względami surowy, ale atrakcyjny wygląd. Nieco inny, choć w jakimś zakresie zbliżony efekt, możemy uzyskać za pomocą kamienia.

A może względy estetyczne połączymy z praktycznymi? Zwłaszcza na poddaszach, gdzie mamy do czynienia z obniżeniami, świetnym pomysłem na ścianę może być zabudowanie jej w sposób tworzący zintegrowany z nią mebel w formie np. półki. Najważniejsze, to mieć skonkretyzowany pomysł i wyobrażenie, co ma być jego rezultatem.

Materiał partnera

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja