Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

06.11.2018

Urządzaj się z architektem wnętrz

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Od kilku lat można zaobserwować boom budowlany. Choć i ta branża przechodzi różnego rodzaju kryzysy, to widać, że wcale nie spada zainteresowanie nowymi mieszkaniami czy domami. Nawet wymagania banków czy relatywnie wysokie ceny nie odstraszają potencjalnych inwestorów.

Z tym trendem związane są również inne elementy rynku takie jak zapotrzebowanie na projektowanie wnętrz on-line, duża sprzedaż materiałów budowlanych czy mebli oraz cały szereg mniejszych inwestycji związanych chociażby z terenami zielonymi. Coraz więcej ludzi decyduje się również na współpracę z doświadczonymi architektami, którzy dostosują wnętrze do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Wykorzystują przy tym najnowsze designerskie pomysły oraz ciekawe materiały.

Minimalizm pod kontrolą

Popularne programy wnętrzarskie rozbudziły apetyty Polaków na oryginalne mieszkania. Widać to również w popularności usług architektów. Ci, odpowiadając na potrzeby mieszkańców, są w stanie stworzyć bardzo ciekawe wnętrze, o jakim nawet byśmy nie pomyśleli. Specjaliści mogą więc wyburzać ściany, stawiać je w innym miejscu, projektować meble na zamówienie czy też wykończyć całość odpowiednimi tkaninami i kolorami. Z całej palety materiałów wykończeniowych zarówno tych dostępnych w sieciówkach, jak i takich robionych indywidualnie udaje się tworzyć niesamowite przestrzenie. Coś, co nas by przytłoczyło, dla architekta jest fantastyczną bazą do zestawiania ze sobą kolorów, faktur, materiałów oraz rozwiązań. Najczęściej z oferty specjalistów korzystamy przy urządzaniu łazienek i kuchni, ale nie brakuje również zleceń na zagospodarowanie całej przestrzeni mieszkania lub domu. Ważne, by od samego początku jasno precyzować swoje oczekiwania oraz potrzeby.

Najlepsi specjaliści

Znalezienie dobrego architekta wnętrz może być trudne i warto korzystać na przykład z opinii innych ludzi czy też internautów na temat współpracy. To właśnie rozmowa i ustalenia oraz konsekwentne realizowanie wspólnej wizji będą najważniejsze. Warto dokładnie przygotować się do pierwszej rozmowy i jasno określić, czego potrzebujemy. Po drugie, ciekawym sposobem na sprawdzenie, czy sposób pracy architekta nam odpowiada, jest przejrzenie jego wcześniejszych realizacji. W ten sposób, nawet gdy mamy problemy ze sprecyzowaniem swoich oczekiwań, bo hasło „modnie, przytulnie i nowocześnie” niewiele może mówić, znajdujemy przestrzeń do rozmowy o stylu, przyzwyczajeniach, sposobie spędzania wolnego czasu czy chociażby konieczności przechowywania określonej ilości rzeczy. Reszta pozostaje w rękach specjalistów. Informacji do artykułu udzielił architekt wnętrz z ArtCore Design.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja