Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Diny Bogny

Wednesday, 19, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

09.10.2018

Ubezpieczenie samochodu to nie tylko OC

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak wiadomo, OC jest obowiązkowe i nie ma przed nim ucieczki. Jeśli jesteś właścicielem auta, musisz je wykupić. Nie myśl jednak, że polisa od odpowiedzialności cywilnej zapewni Ci pełną ochronę ubezpieczeniową, bo tak nie jest. Dopiero wykupienie innych, nieobowiązkowych polis może Ci to zagwarantować. Dowiedz się, z jakich ubezpieczeń komunikacyjnych skorzystać, żeby czuć się bezpiecznie.

 

Autocasco

Zależy Ci na jak najszerszej ochronie ubezpieczeniowej? W takim razie nie obejdzie się bez autocasco. Bez tej polisy nie ma mowy o odszkodowaniu, gdy szkoda powstanie z jakiegoś innego powodu niż wina drugiego kierowcy. Jeśli więc uderzysz w drzewo, zniszczysz przód auta po bliskim spotkaniu z sarną czy stracisz auto w wyniku kradzieży, otrzymasz stosowną rekompensatę wyłącznie pod warunkiem, że posiadasz aktualne autocasco.

Problem w tym, że nie zawsze można kupić AC dla danego auta. Towarzystwa nie sprzedają tej polisy dla tanich i starych samochodów. Jeśli jesteś właścicielem takiego modelu, możesz jednak skorzystać z okrojonego autocasco, zwanego potocznie minicasco czy mini AC, które obejmuje tylko kilka najbardziej podstawowych ryzyk, w tym kradzież. Poszukując odpowiedniego autocasco, skorzystaj z internetowych porównywarek – działają one na podobnych zasadach jak porównywarka OC najtaniejuagenta.pl.

Assistance

Assistance często jest określane ubezpieczeniem podróżnym, ponieważ działa w sytuacji, gdy kierowca znajduje się kilkaset albo więcej kilometrów od domu. Jeżeli w trasie przydarzy mu się wypadek, kolizja czy awaria, w efekcie czego nie będzie mógł kontynuować podróży, w ramach assistance zostanie mu udzielone odpowiednie wsparcie, którego zakres zależy od wariantu polisy. Assistance ma tę zaletę, że można je wykupić na wskazany okres, np. na tydzień, w trakcie którego przebywamy na wakacjach daleko od miejsca zamieszkania.

NNW

NNW wykupuje się na wypadek poważnych urazów, uszkodzeń ciała i śmierci w rezultacie zdarzenia drogowego. Jeżeli – odpukać – dojdzie do takiego tragicznego zdarzenia, osoby znajdujące się w aucie objętym tą polisą, które poniosły obrażenia, otrzymają stosowne odszkodowanie. Jego wartość zależy od rodzaju i stopnia obrażeń oraz wysokości sumy ubezpieczenia. NNW to nie jest co prawda typowe ubezpieczenie pojazdu zabytkowego, ale również w przypadku tego typu aut warto je wykupić.

Ubezpieczenie szyb

Dzięki ubezpieczeniu szyb w razie ich zniszczenia koszty naprawy pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe. To dobre rozwiązanie dla samochodów, w przypadku których wymiana szyby jest droga.

Ubezpieczenie opon

Podobnie jak przy ubezpieczeniu szyb, ubezpieczenie opon pozwala na sfinansowanie ich wymiany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Opłaca się je wykupić dla aut z drogimi oponami, których wymiana kosztuje dużo pieniędzy.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja