Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Diny Bogny

Thursday, 20, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

29.09.2018

Książka na prezent dla dziecka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla dziecka warto rozważyć wybór odpowiedniej książki, szczególnie że w przypadku większości zabawek dają one jedynie chwilową radość i później lądują zapomniane w pudełku. Książka natomiast zapewnia świetną rozrywkę, a przede wszystkim stymuluje rozwój młodego czytelnika.

 

Z tego też powodu należy odpowiednio wybierać publikacje dla dzieci, aby poszerzały zasób słownictwa i przede wszystkim były odpowiednio dobrane do wieku. Wyrabiając nawyk czytania od najmłodszych lat zwiększa się szanse na to, że również w późniejszym życiu taka osoba będzie chętnie sięgała po książki.

Najlepsze książki dla dzieci

W przypadku braku pomysłów na konkretny tytuł, zawsze można zdecydować się na książkę, która ma status bestsellera i jest chętnie wybierana oraz polecana przez rodziców innych dzieci. Pomocne może być również ograniczenie wyboru tytułów do wieku dziecka, co umożliwia między innymi sklep zapewniający największy wybór w kategorii książki dla dzieci i pozwala znaleźć tytuły zarówno dla przedszkolaków, jak i starszych dzieci. Sięgając po takie książki rodzice mają pewność, że dziecko czyta przeznaczone dla nich treści, więc w takich publikacjach na pewno nie będzie nieodpowiedniego języka oraz historii, które mogłyby być źle dobrane dla młodego czytelnika.

Wspólny czas na czytanie

W celu rozbudzenia w dziecku miłości do książek warto zacząć od czytania mu popularnych bajek. W przypadku wybrania bogato ilustrowanych książek zawsze będzie mogło porównać swoje wyobrażenie danego bohatera z tym, jak go sportretował ilustrator. U małych dzieci doskonale sprawdzają się natomiast książeczki kontrastowe, których ilustracje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wzbudzały zainteresowanie dziecka. Wpływa to korzystnie na rozwój poznawczy, dzięki czemu prezent w postaci książki to nie tylko doskonała zabawa, ale również możliwość rozwoju. Wiele dorosłych osób regularnie czytających książki przyznaje, że na ich zainteresowanie tą formą spędzania czasu duży wpływ miało czytanie im książek przez rodziców.

Audiobooki dla dzieci

Jeżeli jednak dziecko jest za małe, aby poradziło sobie z samodzielnym czytaniem, a rodzice nie mają czasu na to, aby regularnie czytać mu bajki, zawsze można sięgnąć po książeczki dla dzieci wydane na płytach. Dzięki temu można w dowolnym momencie puścić dziecku ulubioną bajkę i tym samym zapewnić mu radość wynikającą z słuchania ciekawej historii. Rozwija to wyobraźnię dziecka oraz zainteresowanie otaczającym je światem.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja