Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
01.09.2018

3 dowody na to, ze konferencja w hotelu to komfort dla Twoich Gości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konferencje biznesowe mają to do siebie, że są trudne w zorganizowaniu. Wymagają sporych umiejętności logistycznych, organizacyjnych oraz dużej pomysłowości. Bardzo często głównym problemem podczas organizowania podobnych wydarzeń jest wybór miejsca, w którym się one odbędą. Od pewnego czasu swoje triumfy w tej dziedzinie pełnią hotele z salami konferencyjnymi.

Konferencje biznesowe, szkolenia, eventy i inne tego typu wydarzenia na stałe wpisały się w model biznesowy w Polsce. Trend, który przywędrował do nas z Zachodu, utrzymuje się w różnych konfiguracjach. Wielu organizatorów tych wydarzeń coraz chętnie wybiera hotele na konferencje. Dlaczego tak jest? Chcą oni między innymi zadbać o komfort przyjeżdżających Gości.

A oto 3 dowody na to, że zorganizowanie konferencji w hotelu faktycznie może wpłynąć na wygodę jej uczestników.

2

1. Lepsza lokalizacja niż zwykłych sal konferencyjnych

Nie da się ukryć, ze hotele – z racji tego, że mają ułatwiać ludziom życie – są zazwyczaj umiejscowione w dogodnych lokalizacjach. Dzięki temu nasi uczestnicy będą mogli swobodnie i szybko dojechać do nich. Kiedy chcemy zorganizować konferencje w dużym mieście – możemy mieć pewność, że hotel będzie się znajdował gdzieś w centrum lub w miejscu o dogodnej komunikacji. Dotrzemy do niego w krótkim czasie z dworca PKP czy lotniska.

Dodatkowo warto pamiętać, że hotele korzystają również z walorów turystycznych danego miejsca. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Gościom coś więcej niż zwykła merytoryczna część konferencji. Będą oni mogli miło wypocząć – na przykład na plaży, kiedy nasze wydarzenie planujemy zorganizować nad morzem.

2. Gwarancja noclegów to miłe udogodnienie

Często konferencje biznesowe przyjmują charakter dwu- lub nawet trzydniowych zjazdów, podczas których należy zapewnić sobie gdzieś nocleg. Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie tego wydarzenia w hotelu, możemy mieć pewność, że dla nikogo nie zabraknie pokoju.

Nasi Goście na pewno bardzo docenią fakt, że nie muszą martwić się o samodzielne szukanie i załatwianie sobie noclegu. Pokoje będą już zarezerwowane w wybranym przez nas obiekcie.

3. Catering na miejscu

3

Ci, którzy organizują konferencje w osobnych salach konferencyjnych bardzo często spotykają się z problemem zapewnienia dobrego cateringu podczas wydarzenia. Muszą oni wówczas dodatkowo martwić się o jedzenie na dowóz, co jest posunięciem ryzykownym. Inna sytuacja jest w hotelu z salami konferencyjnymi. W tego typu obiektach funkcjonują restauracje, które oferują smaczne potrawy oraz kawę i herbatę. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzimy sporo nerwów, a nasi Goście otrzymają ciepły, pożywny posiłek na czas. Partnerem artykułu jest Hotel Nadmorski, który specjalizuje się w organizacji konferencji nad morzem.