Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
07.05.2018

Wesele jak bajki – gdzie je zorganizować?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niemal każda panna młoda marzy o tym, by jej wesele było jak z bajki! Taka uroczystość wymaga jednak większego wysiłku organizacyjnego, dlatego warto odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, na co szczególnie należy zwrócić uwagę.

Organizacja wystawnego wesela wymaga odpowiednich funduszy, jak i ilości czasu. Należy wybrać termin, salę, fotografa, kamerzystę, a także zastanowić się nad odpowiednią oprawą. Tylko wtedy, gdy wszystkie te elementy będą ze sobą współgrać, to możemy mieć pewność, że wesele faktycznie będzie jak z bajki.


Znalezienie sali

Podstawą wywołania prawdziwego efektu "wow" jest wybór sali. To baza naszego wesela, która decyduje o całości jego charakteru. Dobrze, jeśli przed wyborem sali obmyślisz koncepcję wesela. Po co? By salę już dopasować do swojej wizji. Zupełnie inne miejsce wybierzesz, gdy Twoje wesele będzie utrzymane w stylu boho, a inne, gdy zachwycasz się bogatym stylem glamour. Owszem salę zawsze można nieco dostosować do swoich potrzeb, jednak już na etapie poszukiwań tej bazy można podjąć lepszą lub gorszą decyzję. Patrycja, ekspert z serwisu lokale-wesele.pl, potwierdza, że wybór sali to jedna z najważniejszych decyzji, od której zależą inne kroki w organizacji i właściwie cały charakter wesela. 

Motyw przewodni

Jeśli marzy Ci się, by Twoje wesele było naprawdę wyjątkowe, musisz zadbać o wyrazisty motyw przewodni wesela. Pierwszym przydatnym etapem jest zbieranie inspiracji. Dobrym pomysłem jest utworzenie specjalnego albumu, w którym będziesz umieszczać zdjęcia, które Ci się podobają. Później pokażesz je fotografowi, kamerzyście, czy osobie zajmującej się dekoracjami. W ten prosty sposób Wasza komunikacja będzie o niebo łatwiejsza!

Obowiązki Twoje i innych

Skoro dokładnie wiesz, jak ma wyglądać Twoje bajkowe wesele, to musisz podjąć decyzję, czym zajmujesz się samodzielnie, a w czym mogą pomóc Ci inne osoby. Podziel obowiązki na Twoje i partnera. Najlepiej zapisać je na kartce — w końcu to, co raz zapisane tak łatwo nie zginie. Co miesiąc możesz z przyszłym małżonkiem podsumować postępy prac organizacyjnych i w razie konieczności wprowadzić poprawki, czy coś pozmieniać.

wedding1

Wystrój sali


O tym, jak ważny jest wystrój sali, czytamy w poradniku Dekoracje ślubne. Każdy z nas był już na niejednym ślubie i wiemy, czego możemy się spodziewać, dlatego to właśnie detale sprawiają, że przyjęcie nabiera oryginalności i budzi zachwyt. Zależy i na naprawdę wyjątkowym efekcie? Zatrudnij dekoratorkę ślubną, która zajmie się wystrojem sali. Owszem taka usługa kosztuje, jednak ostatecznie pozwala Ci zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Taka dekoratorka ma doświadczenie, zmysł estetyki oraz swoją bazę kontaktów, dzięki czemu niemożliwe staje się możliwe. Gdy umawiasz się z dekoratorką na rozmowę weź ze sobą album z inspiracjami. Razem omówicie wszystkie możliwości, a także zaplanujecie sposób ozdoby sali - od większych elementów, po te najmniejsze dekoracje, które są niezwykle ważne dla ostatecznego klimatu wesela. 

Stylizacje Państwa młodych

Wystrój sali, muzyka, a także Wasze stroje powinny ze sobą współgrać, bo tylko wtedy całość będzie prezentowała się idealnie spójnie. Zadbaj o to, by Twój strój, jak i elementy stroju Twojego przyszłego męża odzwierciedlały motyw przewodni wesela. Wbrew pozorom wystarczy tylko drobny akcent, by całość robiła zupełnie inne wrażenie. 

Zorganizuj wesele jak z bajki! Weź pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, opracuj koncepcję i baw się! Pamiętaj, że to Twój wyjątkowy dzień i możesz go zorganizować tak, jak tylko Ci się podoba. Wrażenie na gościach z pewnością zrobi dopracowana dekoracja sali, jak i Wasze niebanalne stylizacje. Nie spoczywaj na laurach tylko wymyśl coś, coś naprawdę pozwoli Ci się wyróżnić. Nie zapomnij zadbać o odpowiednich pamiątkach z wesela w formie fotografii, czy filmów video. Tak byś mogła - kiedy tylko zechcesz podziwiać efekty swojej pracy i wspominać te wyjątkowe chwile.