Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
24.04.2018

Trzy pomysły na wyjazd z plecakiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podróżować lubi wiele osób, dzięki można odkryć ciekawe miejsca i poznać odmienną kulturę. Możliwości jest mnóstwo, więc obecnie mamy spore pole do popisu. Prezentujemy Wam kilka pomysłów na wyjazd z plecakiem.

 

Podróż autostopem

Jest to opcja dla osób lubiących ryzykować. Wybierając autostop jako formę podróżowania możemy spotkać dziwne osoby, narazić się na niebezpieczeństwo, ale również mamy szansę przeżyć niesamowitą przygodę. Ze względu na poziom ryzyka lepiej wybrać się w podróż z kimś. Wówczas mamy większe szanse uratować się z opresji, gdy natrafimy na dziwnego kierowcę. Musimy również pamiętać, że złapanie stopa może być wyzwaniem, nie wszyscy kierowcy chętnie się zatrzymują.

Jednak podróż autostopem ma też swoje zalety. Po pierwsze, jest to tani sposób podróżowania, nie musimy wydawać fortuny na bilety i możemy zwiedzić więcej miejsc niż w tradycyjny sposób, bo koszty będą niższe. Poza tym, nie musimy się martwić czy wystarczy dla nas biletów. Samochodów po ulicach jeździ mnóstwo, więc kiedyś ktoś nam się zatrzyma. Mamy szanse dostać się do niezwykłych miejsc, do których komunikacja publiczna nie dociera. I na koniec, jeżeli dobrze trafimy, możemy poznać ciekawe osoby.

Wycieczka w góry

Kolejnym pomysłem jest wycieczka w góry. Wówczas możemy jechać do wybranej przez nas górskiej miejscowości znaleźć nocleg i każdego dnia zdobywać nowy szczyt. Możemy też poszukać kilku noclegów w różnych miejscach lub już na miejscu się o to martwić. Innym sposobem jest wybór zorganizowanego wyjazdu. Dzięki naferie.pl możemy spędzić ciekawy czas z całą rodziną lub wysłać same dzieci.

Dlaczego zdobywanie górskich szczytów może być dobrym pomysłem? Otóż dlatego, że może to być fantastyczna przygoda oraz zmierzenie się z własnymi ograniczenia. Zdobycie trudnego do pokonania szczytu daje ludziom niesamowitą satysfakcję i wyzwala w nich adrenalinę. Kolejnym plusem, jest fakt, że mamy szanse podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Podróż do miejsca, które zawsze chciałeś zwiedzić

Wybierz sobie jeden kraj lub miasto, ale nie wykupuj wycieczki w biurze podróży. Zamiast tego kup bilety lotnicze lub na inny środek lokomocji, zarezerwuj kilka noclegów lub szukaj ich na miejscu, a na wszelki wypadek zabierz ze sobą namiot. Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i ruszaj w drogę. Ta opcja jest podobna do podróży autostopem, ale mniej ryzykowna.

Dlaczego wybrać się na wczasy organizowane na własną rękę zamiast przez biuro podróży? Jeżeli jedziesz na takie wakacje dotrzesz do miejsc, które faktycznie chcesz zwiedzić. Biura podróży zwykle organizują wczasy w jednym miejscu i dają możliwość wykupienia fakultatywnych wycieczek. Gdy organizujemy wyjazd sami możemy każdego dnia zwiedzać inną miejscowość, mamy niesamowitą okazję, aby się zapoznać z kulturą wybranego miejsca oraz poznać ludzi, którzy w nim mieszkają. Możemy dotrzeć do wielu miejsc nieznanym turystom, za to niezwykle popularnych wśród mieszkańców. Dodatkowym plusem jest fakt, że dobra organizacja może nam zapewnić tańsze, za to bardziej ekscytujące wczasy niż te organizowane przez biuro podróży.