Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gracjana Boguslawa

Tuesday, 18, grudzień 2018
05.03.2018

Podpowiadamy, jak szybko i sprawnie rozliczyć PIT-37

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Większość podatników złożenie deklaracji za ubiegły rok ma dopiero przed sobą. Pozytywem płynącym z obowiązku, jaki spoczywa na naszych barkach, jest fakt, że wielu z nas otrzyma zwrot nadpłaconego podatku. Urząd skarbowy ma na rozpatrzenie naszego PIT-u to na 3 miesiące. W jaki sposób sprawnie rozliczyć PIT-37, aby jak najszybciej dostać pieniądze z fiskusa?

 

Zastanawiasz się, jak rozliczyć PIT-37? Odpowiadamy: najlepiej przez internet

PIT-37 rozliczenie jest sprawą prostą, jeśli łączy nas stosunek pracy tylko z jednym pracodawcą. Wówczas musimy tylko przenieść najważniejsze liczby, takie jak na przykład wysokość przychodów w 2017 roku oraz wysokości składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, do formularza PIT-37. Czeka nas niewiele pracy, a popełnienie błędu jest tu raczej nieduże. Natomiast prawdziwe schody zaczynają się wtedy, gdy świadczyliśmy swoje usługi dla różnych podmiotów, w tym dla firm zarejestrowanych poza Polską. Jeszcze większy kłopot mają ci, którym z jakichś względów pracodawca nie przesłał PIT-u-11, do czego jest prawnie zobligowany. W jaki sposób wybrnąć z tej podatkowej matni i nie dostać szału?

Masz problem z rozliczeniem PIT-37? Zobacz, w jaki sposób możesz wybrnąć z kłopotów

Istnieje kilka wyjść z sytuacji. Pierwszą i w zasadzie najprostszą jest przygotowanie formularzy PIT-11 i przekazanie ich do biura rachunkowego lub księgowej, którzy zajmują się tego typu sprawami. Osoby, które nie otrzymały któregoś z formularzy PIT-11 za ubiegły rok, powinny jeszcze przedłożyć księgowej wyciągi ze swojego konta, na których widać kwotę wynagrodzenia wpływającego na nie w 2017 roku czy umowę zawartą z pracodawcą, na której widnieje kwota zarobku. Wadą tego, skądinąd wygodnego, rozwiązania jest fakt, że o ile wcześniej nie potrafiliśmy samodzielnie wypełnić sobie PIT-u, o tyle po skorzystaniu z takiej usługi sytuacja nie ulegnie zmianie. Każdego roku będziemy więc musieli wydawać pieniądze na to, aby skorzystać z usług księgowych. A nie o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Innym rozwiązaniem, które pozwala w krótkim czasie nauczyć się, jak sporządza się rozliczenie PIT-37 jest program online dostępny na stronie internetowej pitax.pl/pit-37. W pełni intuicyjna i prosta obsługa zachęca do przetestowania tego narzędzia. Jego zaletą jest też brak konieczności instalacji – z aplikacji można skorzysta od razu. Po wypełnieniu i przesłaniu deklaracji, na adres e-mail otrzymujemy Urzędowe Potwierdzenie Odbioru.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation