Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

04.02.2018

Materace - sprężynowe, kieszeniowe, a może piankowe?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Materac to najważniejsza część łóżka, stanowiąca o komforcie i wygodzie snu. Produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów i w taki sposób skonstruowane, by dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, to materace które stanowią doskonałe podparcie dla ciała. Dzięki nim, rano można czuć się wypoczętym, a wszelkie problemy z bólami mięśni i stawów, spowodowane nieodpowiednim materacem, bezpowrotnie mijają. Co obecnie oferuje w tym względzie rynek i na jakie materace warto zwrócić uwagę?

Jakie materace wybrać - pianka, a może lateks?

Pośród najtańszych materacy można wymienić zwykłe materace piankowe, wykonane z pianki poliuretanowej. Niestety nie są one zbyt przyjazne kręgosłupowi. Nie oznacza to, że materace piankowe są złym wyborem, ale jak wskazuje konsultant sklepu internetowego Materace dla Ciebie - O wiele lepszy wybór to pianka wysokoelastyczna lub termoelastyczna, czyli taka która formuje się pod wpływem ciepłoty ciała i “zapamiętuje” sylwetkę użytkownika. To nowoczesny i zdrowy wybór.

Popularnymi materacami piankowymi są także materace lateksowe, które stanowią bardzo dobre podparcie ciała. Szczególnie polecane są one w przypadku dzieci, ale również są bardzo dobrym wyborem dla alergików. Lateks to materiał zapobiegający rozwojowi pleśni i grzybów oraz nagromadzeniu roztoczy. Te materace bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku problemów z kręgosłupem i bólami stawów. Już po kilku nocach można zauważyć znaczące różnicę.

Materace sprężynowe - zwykłe czy kieszeniowe?

Tradycyjne materace sprężynowe powoli przechodzą do lamusa, ale na rynku wciąż można je spotkać. Ich główną zaletą jest ...niska cena. Powoli wypierają je bardziej zaawansowane materace kieszeniowe. To nowoczesne wybór dla miłośników sprężyn. Każda z nich jest umieszczona w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu sprężyny pracują zupełnie niezależnie i uginają się tylko w miejscach nacisku ciała.

Materace kieszeniowe doskonale dopasowują się do krzywizn ludzkiego kręgosłupa oraz stanowią podparcie dla mięśni, dzięki czemu mogą się one zupełnie zrelaksować. Sen jest wtedy efektywny i przyjemny. Należy jedynie dopasować twardość produktu do swoich preferencji. Na rynku można znaleźć materace kieszeniowe odpowiednie dla osób o dużej wadze, czy lubiących spać na twardszej powierzchni.

Materace z dodatkowym wkładem

Na rynku spotkać można materace sprężynowe z dodatkowym wkładem w postaci maty z kokosa czy lateksu. Mają one zapewniać jeszcze większą wygodę i walory zdrowotne na przykład dla osób z chorym kręgosłupem, ale nie tylko. Dodatkowe wkłady poprawiają także przydatność materaca dla osób zmagających się z alergiami, na przykład na roztocza, pleśń czy grzyby. Taki materac dobrze się sprawdzi przy osobach stale leżących oraz z chorym narządem ruchu, na przykład po wypadku czy urazie.

Przed zakupem jakiegokolwiek produktu, warto zapytać specjalistę w sklepie o to z czego składa się dany materac, a także koniecznie wypróbować takie parametry jak twardość i subiektywne odczucia wygody.  Nie da się tego zrobić inaczej, jak tylko poprzez położenie się na wybranym materacu. Czy liczy się marka materaca? Oczywiście, tylko dobre firmy produkują materace z odpowiednimi atestami.