Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

04.02.2018

Zakładanie firmy kurierskiej – paczki zawsze na czas

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Marzy ci się posiadanie wysłanej firmy? W takim razie nie masz co odkładać marzeń, ale czas działać. Im wcześniej założysz firmę tym lepiej, jeśli bowiem zapytasz się nie jednego właściciela firmy, co mógłby zrobić jakby cofnął czas, to na pewno odpowiedziałby ci, że mógłby wcześniej zdecydować się na założenie firmy.

 Nie jest to oczywiście zasada, gdyż niektórzy założyli działalność właśnie w takim czasie jak chcieli. Jednak bardzo dużo osób obawia się takiego działania, nawet jeśli własna firma to ich marzenie. W większości przeraża to, że są nie tylko wysokie opłaty za prowadzenie firmy, ale także za pracowników. Bardzo duże jest także ryzyko, ponieważ bardzo często słyszy się o bezprawiu względem urzędników, którzy niszczą firmy, odmiennej interpretacji przepisów szczególnie w kwestii podatkowej oraz wielu kwestii, które są niezrozumiałe nie tylko dla właścicieli firm, ale także samych urzędników.

W takim wypadku, warto jednak zaryzykować i postawić na swoje marzenia oraz przyszłe zyski. Jeśli obawiasz się kontroli oraz wszelkich niedomówień, to postaw na dobrego księgowego oraz ochronę prawną, która w przypadku wszelkich niedomówień, pomoże ci w kwestii przepisów. Biorąc pod uwagę także to, że na rynku jest już spora część firm kurierskich z atrakcyjną ofertą cenową dla klientów, musisz się bardzo dobrze reklamować oraz starać się konkurować cenowo z większymi firmami, które zwykle zgarniają większość.

Zadowolony klient wróci po więcej

Chcesz mieć jak najwięcej klientów? W takim razie, musisz o nich dbać i pokazywać im, ze są dla ciebie cenni. Firmy kurierskie, które mają ignorancki stosunek do tego co robią oraz starają się w każdy możliwy sposób obniżyć koszty, co odbija się na jakości usług – nie są lubiane przez konsumentów. Nawet jeśli będziesz miał nieco wyższe ceny, to jeżeli zagwarantujesz sowim klientom, że ich paczka dotrze na czas, nie zginie oraz nie zostanie uszkodzona, to będą woleli dopłacić i mieć pewność co do usług. Dzisiejsze pokolenie, woli wyższą jakość za większą cenę, niż niska cenę i kiepska jakość. Dlatego w tym wypadku, ważny jest także dobór parowników. Warto przeprowadzać selekcję wybranych osób i wybierać te, którym zależy na losach firmy. Musisz być jednak świadom tego, że im większa wypłata, tym większe zaangażowanie w firmę.

Koniec z ginięciem paczek

Bardzo niekorzystną dla kurierskich firm sytuacje są wtedy, kiedy okazuje się, że paczka do klienta nie dotarła, a nikt nie ma pojęcia, gdzie się ona znajduje. Profesjonalna firma, takich sytuacji powinna za wszelką cenę unikać, ponieważ bardzo to odstrasza klientów. Żeby paczka nie miała możliwości zaginać, warto wprowadzić monitoring GPS paczek. Według ekspertów z https://www.gpsguardian.pl/, w Polsce przesyłek ginie prawie 200 tysięcy. Dlatego dla osób, które przesyłają coś cennego, jak np. telefon, telewizor itp. warto wprowadzić ofertę monitoringu GPS dla paczki. Jest to doskonały sposób na zdobycie zaufania klienta, szczególnie tych, którzy cenią sobie prestiż i wysokiej jakości usługi.