Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

30.01.2018

Organizujesz wesele? Zobacz najnowsze trendy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W staropolskiej tradycji wesele było uroczystością, na którą spraszało się bliższą i dalszą rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Było hucznie, głośno i z przepychem. Nierzadko tylko z okazji wesel udawało się spotkać całej, dużej rodzinie.

 Dziś powoli odchodzimy od tego trendu. Wesela, na których bawi się kilkaset osób to przeszłość. W ich miejsce pojawiają się małe, kameralne przyjęcia, na których goszczą tylko członkowie najbliższej rodziny i przyjaciele. O zmianie stanu cywilnego nie informuje się dalszej rodziny ani znajomych (niegdyś wysyłało się zawiadomienia o wstąpieniu w związek małżeński).

Co jeszcze zmieniło się na weselach? Coraz rzadziej do tańca przygrywa zespół, zamiast niego o oprawę muzyczną dba DJ. To dobre rozwiązanie, DJ praktycznie nie potrzebuje przerw, a na pewno nie tak dużo, jak członkowie zespołu. Zmieniło się weselne menu i dekoracje. Brama z balonów to już raczej kit niż hit. Podobnie jak dwa gołąbki nad głową państwa młodych.

Współczesne wesela coraz częściej mają tematyczny motyw przewodni. To do niego dopasowuje się stroje państwa młodych, pojazd, jakim pojadą do ślubu, wystrój sali weselnej, a nawet menu. Nie jest rzadkością prośba, by i goście dopasowali się wizualnie do wybranego motywu. Jeśli np. wesele w zamyśle nawiązuje do mody z lat sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych, to goście powinni przyjść ubrani w stroje nawiązujące do tamtych dekad. Można się spodziewać, że oprawa muzyczna także będzie bogata w przeboje z tamtych lat. Podobnie menu – raczej nie znajdziemy na stołach owoców morza.

Motyw przewodni może też być inspirowany hitem kinowym. Da się to zauważyć w dekoracjach, zaproszeniach, oprawie muzycznej, ale już nie koniecznie w strojach. Za to na pewno nie zabraknie zabaw i gier towarzyskich inspirowanych filmem. Również nagrody w takich zabawach powinny nawiązywać do obrazu kinowego. Ważna jest spójność przy organizowaniu tematycznego wesela. Nie będzie dobrze wyglądało nawiązanie do trzech zupełnie różnych filmów.

Wesele przestało być sztywnym przyjęciem z określonym kanonem zasad. Coraz częściej stają się po prostu luźnymi imprezami towarzyskimi, na których ludzie dobrze się bawią. Już tylko na niektórych weselach o północy odbywają się oczepiny. Za to nigdy nie brakuje tortu weselnego.

Planujesz wesele? Wejdź na Wedding.pl! Znajdziesz tu garść inspiracji i pomysłów na udane wesele.

Foto: Pixabay.com