Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

30.01.2018

Tanie OC w 2018 roku - gdzie kupić?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po znaczących podwyżkach ubezpieczenia OC w 2017 roku kierowcy poszukują informacji o możliwie najtańszej polisie. Sprawdź, gdzie można kupić takie ubezpieczenie i dowiedz się, czy to faktycznie jest korzystne.

Podwyżki obowiązkowej polisy komunikacyjnej spowodowały wzrost cen nawet o 55%. Dla kierowców odnawiających ubezpieczenie zaproponowane nowe warunki ubezpieczenia były szokujące. Średnia wysokość składki wahała się w granicach 1000 zł – dla doświadczonych kierowców, zaś młode osoby musiały zapłacić nawet kilka razy więcej.

Tanie ubezpieczenie OC nadal możliwe?

Jak pokazuje niejedno ubezpieczenie samochodu w porównywarce Rankomat, nadal można liczyć na tanią polisę. Trzeba jednak mieć świadomość, że proponowane stawki nie będą tak niskie jak jeszcze kilka lat temu.

Aby wykupić najtańsze OC w 2018 roku na Rankomat.pl, należy tylko wypełnić niezobowiązujący formularz na stronie serwisu. W kolejnym kroku trzeba porównać zaproponowane oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że każdy ubezpieczyciel zobowiązany jest do zapewnienia tego samego zakresu ochrony, można kierować się wyłącznie ceną. Potem nie pozostaje nic innego jak dopełnić formalności, kontaktując się z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Który ubezpieczyciel oferuje najtańsze OC?

Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na to pytanie. Warto bowiem wiedzieć, że wysokość składki OC uzależniona jest przede wszystkim od ryzyka ubezpieczeniowego związanego z Twoją osobą, a ponoszonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Istotną rolę odgrywa m.in. wiek, doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, historia szkodowości, parametry samochodu, miejsce zamieszkania. Dla wielu firm znaczenie ma również liczba dzieci oraz to, czy z auta będą korzystały dodatkowe osoby.

Przykład. Jesteś 48-letnią kobietą i mieszkasz w Opolu. Ubezpieczasz Citroena C3 Picasso 1,4 VTi MR’13. Prawo jazdy masz od 1998 roku. Do tej pory udało Ci się uzbierać 30% zniżki. Masz jedno dziecko w wieku 6 lat. Propozycje cenowe poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych przedstawiają się następująco:

  • Benefia (OC) – 663 zł
  • Axa Direct (OC + ASS) – 679 zł
  • Benefia (OC + ASS) – 754 zł
  • Link4 (OC+ ASS) – 780,39 zł
  • Aviva (OC + ASS) – 795 zł
  • MTU (OC + NNW) – 798 zł
  • Aviva (OC + ASS+ NWW) – 806 zł.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również OC w pakiecie z AC – składa wówczas waha się w granicach od 1009,39 zł (ACmini w Link4) do 2273 zł (OC + ASS + AC w Axa Direct).

Porównując oferty i wybierając najtańszą propozycję dostępną w serwisie Rankomat, możesz zaoszczędzić nawet do 50%.