Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
06.12.2017

Jak skutecznie szukać pracy przez internet?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poszukiwaniu pracy coraz rzadziej sięgamy po prasę czy inne, tradycyjne media. Od lat, zasadniczą funkcję pełni internet. To właśnie w sieci znajdziemy najwięcej ogłoszeń, a specjalne portale pracownicze oferują nam możliwość porównywania poszczególnych ofert i wysyłania powiadomień o nowych ogłoszeniach na skrzynkę mailową. Podpowiadamy jak szukać pracy przez internet, by skutecznie zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie.

 

Dobieraj stanowisko do kwalifikacji i doświadczenia

Istnieje wiele przyczyn naszego bezrobocia. Jedną z najczęstszych jest brak odpowiednich kwalifikacji na dane stanowisko lub brak doświadczenia zawodowego, które dla wielu pracodawców jest bezcenne. Trudności ze znalezieniem posady mogą być generowane również przez brak odpowiednio sporządzonego cv czy listu motywacyjnego. Często szukamy pracy w nieodpowiednim regionie. W internecie znajdziemy wiele ogłoszeń, także z naszej najbliższej okolicy. Wchodząc na stronę http://www.nuzle.pl/wroclaw.html, znajdziemy najnowsze oferty pracy we Wrocławiu, zaś pod adresem http://www.nuzle.pl/jelenia-gora.html, czekają na nas ogłoszenia z terenu Jeleniej Góry. Wyszukiwanie ogłoszeń pod kątem terytorialnym jest istotne, pozwala bowiem oszczędzać czas, przeglądając wyłącznie oferty z terenu naszego miejsca zamieszkania lub okolic.

Wykreuj swój wizerunek w sieci

Pracodawcy w coraz większym stopniu zwracają uwagę nie tylko na kompetencje i doświadczenie zawodowe kandydatów na pracownika. Równie ważne jest to, jaki wizerunek osoba kreuje m.in. na portalach społecznościowych. Warto korzystać z branżowych portali, takich jak Goldenline czy LinkedIn, gdzie można nawiązać sporo kontaktów z osobami pracującymi w tym samym zawodzie czy wymienić doświadczenia z ludźmi z branży. Warto wykorzystywać także potencjał Facebooka – znajdziemy na nim wiele nieformalnych grup, zrzeszających osoby wykonujące dany zawód, co również sprzyja nawiązywaniu relacji biznesowych.

Aby skutecznie szukać pracy przez internet, warto odwiedzać sprawdzone portale pracownicze. Wchodząc na stronę http://www.nuzle.pl/kielce.html lub na inne lokalne serwisy możesz być pewien, że znajdziesz tam ogłoszenia od uczciwych i cieszących się dobrą opinią pracodawców z terenu Kielc. Profesjonalne portale z ogłoszeniami budują wiarygodność i przyciągają uczciwych, rzetelnych pracodawców. 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation