Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
30.11.2017

Jakie lampy wybrać do mieszkania lub domu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesienią i zimą odczuwamy to najbardziej, ale i pozostałe pory roku to czas, kiedy korzystamy w domu z oświetlenia. Naszym oczom powinniśmy zapewnić światło optymalnie dobrane do sytuacji: innego potrzebujemy do lektury, innego do odkurzania podłóg, jeszcze innego do podświetlenia z tyłu telewizora, by ekran nie świecił zbyt mocno w oczy widzów.

Z pomocą może przyjść sprzedający dekoracje do domu sklep internetowy - http://urzadzajtanio.pl/. Tanio w nim nie jest, o tym trzeba od razu uprzedzić, ale jego oferta obejmuje designerskie lampy, które zachwycą niejednego posiadacza dobrego smaku.

                Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi wydobyć z architektury i wyposażenia naszego locum dodatkowe walory. Może np. zmienić optycznie dane pomieszczenie, powiększyć je lub wydłużyć, a także ukryć niektóre jego wady w cieniu. Nie jesteśmy też już, jak kiedyś, skazani na jednobarwne, żółtawe, ponure światło: dziś możemy bez trudu stosować kolorowe elementy oświetleniowe i precyzyjnie dobierać barwę światła białego lub żółtego.

Salon, nasza duma

Salon jest z reguły największym pomieszczeniem w domu. Służy przede wszystkim wypoczynkowi, podejmowaniu gości czy oglądaniu telewizji. Potrzebne w nim będzie zarówno górne światło, jak i dodatkowe lampy punktowe. W roli tych ostatnich znakomicie sprawdzą się lampy z serii BPM Lighting - http://urzadzajtanio.pl/firm-pol-59-BPM-Lighting.html, które wyglądają zupełnie tak, jak gdyby wyrastały ze ścian lub były w nie wbudowane. Są tu zarówno kinkiety, jak i bardzo oryginalne w swej prostocie prostokątne lampy wpuszczanie w tynk: niesamowite wrażenie sprawia wtedy świecący fragment ściany. Takie oświetlenie można też zastosować za telewizorem. Rolę lampy może też pełnić zegar ścienny z tej serii.

                Do niezbyt dużego salonu polecić można lampy wiszące BPM Lighting albo inną serię, a mianowicie Elstead Lighting - http://urzadzajtanio.pl/product-pol-1000067344-Plafon-Elstead-Lighting-Trilogy-QZ-TRILOGY-SF-M.html z niezwykłym designem, łączącym oprawy przypominające stary brąz z ciekawie punktowanym szkłem kloszy o niezwykłym kształcie.

Nowoczesne wnętrza

Zwolennicy nowoczesnego wystroju wnętrz zainteresują się zapewne serią Zuma Line Crystal - http://urzadzajtanio.pl/product-pol-17836-Zuma-Line-CRYSTAL-P0076-06X-Lampa-Wiszaca.html. Jej niecodzienność polega na wykorzystaniu kryształów, które w postaci wisiorków maskują żarówki w kloszu ze szkła o barwie chromu.

Nowoczesność nie wyklucza stylizacji retro: można umiejętnie łączyć styl współczesny z nawiązaniami do tego, co już minęło. Znakomicie nadaje się do seria Ideal Lux - http://urzadzajtanio.pl/product-pol-12986-Lampa-IDEAL-LUX-Pegaso-SP5.html. Lampy te dostępne są w postaci żyrandoli, kinkietów i stojącej. Abażury z białej plisowanej organzy umieszczone są na chromowanych oprawach.    

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation