Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
27.11.2017

Dlaczego ocieplanie fundamentów i poddasza jest tak ważne? – Pianka PUR kontra wełna mineralna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zastanawiasz się w jaki sposób postawić dom, aby był on solidny, służył następnym pokoleniom oraz skutecznie bronił się przed czynnikami środowiska takimi jak nagłe zmiany temperatur, wichury, powodzie, a nawet ogień? Rozwiązanie jest bardzo proste – z pozoru. Najważniejsze jest bowiem w takim wypadku, użycie odpowiednich materiałów budowlanych, które pozwolą na jak największą ochronę budynku.

 

Najczęściej jednak są to materiały drogie, dlatego należy dobierać je z rozmysłem i uwagą. Na początku, trzeba skupić się na tym, w jakim klimacie mieszkasz – chodzi tu oczywiście o warunki pogodowe. Pomyśl czy częściej zdarzają się w twoich rejonach susze czy powodzie. Warto wcześniej zwrócić uwagę również na to, czy wybrana działka nie staje się na wiosnę mokradłem, a latem nie zalewa jej woda po łydki w czasie deszczu. Im bardziej sprzyjający teren, tym większe prawdopodobieństwo, że dom będzie stał długie lata.

Podstawa mocnego domu

Nie od dziś wiadomo, że podstawę każdego budynku stanowią fundamenty. To one utrzymują całą budowle w gruncie i strzegą tego, aby była ona stabilna i nie zapadała się. Dlatego w pierwszej kolejności musisz przyłożyć największą wagę do fundamentów. Pamiętaj, że powinni wykonać je specjaliści, a nie amatorzy. Wymagają bowiem szczelności i dokładności. Zdajesz sobie sprawę zapewne z tego, że fundamenty, jako jedyny element budynku, znajdują się pod ziemią. Przez to narażone są na korozje poprzez wilgoć, a nawet stojąca wodę. Fundamenty, które zostaną uszkodzone, przestają być solidną podstawą budynku. Dlatego też, trzeba pamiętać o tym, żeby je zabezpieczyć pianką PUR lub wełną mineralną.

Głowa domu czyli poddasze

Kolejnym elementem bardzo ważnym dla budynku jest izolacja poddasza. Stanowi ono bowiem głowę całego budynku. Jest to część domu, która najmocniej odczuwa zmianę warunków pogodowych. Zapewne nie raz zauważyłeś, że latem na strychu panuje potężny upał, a zima ogromny mróz. Trzeba jednak dążyć do tego, aby temperatury nie były aż tak odmienne. Ma to szczególne znaczenie, kiedy zamierzasz zamieszkiwać poddasze i tam urządzać pokoje. W takim wypadku, również należy zastosować piankę poliuretanową. Wybór w tym wypadku pada na ten materiał, ze względu na swoje doskonałe parametry izolacyjne oraz łatwość i szybkość nakładania. Można ja bowiem aplikować natryskowo, co bardzo przyspiesza pracę. 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation