Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

09.11.2017

Praktyki studenckie w kancelarii prawnej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Podczas odbywania studiów prawniczych, wielu studentów zastanawia się nad możliwością odbycia praktyki bądź stażu w kancelarii prawnej. Oczywiście jest to możliwe i dla wielu osób stanowi interesujący początek dalszej kariery zawodowej.

 

Praca w kancelarii prawnej podczas studiów ma wiele zalet. Po pierwsze pozwoli skonfrontować posiadaną przez studenta wiedzę teoretyczną z koniecznością zastosowania jej w praktyce. Niejednokrotnie rozwiązanie, które wydaje się dobrym na papierze, nie jest najlepszym podczas rozwiązywania danej sprawy. Istotnym jest również możliwość obserwowania instytucji prawnych w  praktyce. Po drugie student ma możliwość zapoznania się z pracą kancelarii prawnej z zupełnie innej strony. Podczas praktyk pozna nie tylko zasady zarządzania kancelarią oraz wewnętrzne zasady jej funkcjonowania. Pomimo tego że są one różne w różnych kancelariach, dają wyobrażenie o konieczności zapewnienia w nich przede wszystkich porządku i ładu.  Podczas przysłuchiwania się spotkaniom z klientami zobaczy jakie informacje są istotne dla prowadzenia danej sprawy. Po trzecie możliwość odbywania praktyk w  kancelarii prawnej daje praktyczną możliwość wyboru dalszej drogi zawodowej. Poznanie w praktyce sposobu jej funkcjonowania pozwala na świadome podjęcie decyzji, czy taka ścieżka kariery zawodowej jest dla danej osoby najbardziej odpowiednia.

Powstaje pytanie, jakie cechy powinna mieć osoba, która będzie ubiegać się o praktyki w kancelarii prawnej. Na pewno powinna być wytrwała, gdyż praca taka nie należy do łatwych. Kolejną niezbędną cechą jest rzetelność i wnikliwość, które pozwalają sprostać trudom późniejszej pracy. Ważna jest także umiejętność abstrakcyjnego myślenia, pozwalająca do konkretnego przypadku dobrać jak najlepsze rozwiązanie prawne. Istotnym jest także posiadanie odpowiednich specjalizacji bądź wiedzy z zajęć dodatkowych, zgodnych z profilem działalności kancelarii.

Praktyki w kancelarii prawnej mogą być wspaniałym początkiem dalszej kariery, ale także dobrą okazją do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu prawa.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation