Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

07.11.2017

Kwiatowa oprawa wesela

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Planując wesele musimy wykazać się nie tylko cierpliwością i kreatywnością, ale również umiejętnością organizacji i sprytem.

Wiele par w obawie o budżet postanawia zrezygnować z oprawy kwiatowej stawiając jedynie na skromne dodatki. Jednak przy odrobinie zaangażowana jesteśmy w stanie zorganizować efektowne kompozycje nie nadwyrężając przy tym portfela.

Najważniejsze jest, by od samego początku posiadać wizję lub motyw przewodni, którym chcemy się kierować. Kolejnym krokiem jest skorzystanie z usług zaufanej kwiaciarni, najlepiej takiej, która bez problemu dostosuje się do naszych ograniczeń finansowych i w zgodzie z nimi przygotuje parę propozycji dekoracji.

Warto zdecydować się na kwiaty sezonowe, które obecnie królują na rynku – ich dostępność wiąże się oczywiście z mniejszymi cenami, nadal jednak mamy ogromny wybór. Szczególnie, że dobre kwiaciarnie oraz pracownie florystyczne z przyjemnością dostosują dobór kwiatów do naszych potrzeb.

Państwo Młodzi coraz częściej podejmują minimalistyczne rozwiązania, w zgodzie z zasadą, że co za dużo to niezdrowo. Doskonałym krokiem w takim przypadku będzie skorzystanie z okazałych kwiatów takich jak piwonie lub słoneczniki, ponieważ dzięki nim przestrzeń zapełni się o wiele szybciej niż przy użyciu niewielkich, dużo droższych róż.

Polne zioła, kwiaty, świeży mech? Dlaczego nie! Warto docenić skarby jakie daje nam natura, by stworzyć z nich niepowtarzalne dekoracje, które nie tylko nadadzą lekkości, ale również zapewnią wyjątkowy, swojski, a zarazem elegancki klimat i będą przykuwać wzrok zgromadzonych.

Pary, których nie ogranicza aspekt finansowy często decydują się na hortensje, eustomy, storczyki czy róże zazwyczaj w pastelowych, jasnych odcieniach. Całość umieszczona jest w efektownych wazonach lub klatkach.

Popularnością cieszą się również kwiaty bzu, które niestety nie należą do najtrwalszych, ale umieszczone w wysokich, szklanych tubach wyglądają efektownie i niezwykle romantycznie.

Tak naprawdę posiadając dostęp do świeżych kwiatów sami możemy zająć się ich przygotowaniem oraz dekoracją sali weselnej czy nawet kościoła. Każdy salon weselny obfituje w rozwiązania dostosowane do cen, dzięki czemu możemy postarać się o większy zasób kwiatów. Niestety są to dodatkowe obowiązki, które pochłaniają czas, dlatego warto rozważyć współpracę z kwiaciarnią, by to ona profesjonalnie zorganizowała taką oprawę.

.

 

 

 

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation