Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Stefana Rocha

Wednesday, 15, sierpień 2018

optyk desktop

06.10.2017

Stawiamy pierwsze kroki na rolkach – chcesz się przyłączyć?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aby nauczyć się jazdy na rolkach, wszystko czego potrzebujesz to rolki, prawda? Oj nie… Musisz też zapewnić sobie pełny zestaw narzędzi ochronnych: kask, ochraniacze na kolana, łokcie, osłony nadgarstków. Uwierz mi, potrzebujesz tego wszystkiego. Wiele razy upadniesz. Możesz też zainwestować w jakieś wyściełane szorty.

Teraz, gdy masz już to wszystko, co dalej? Naucz się upadać Wewnątrz. Na dywaniku.


Jeśli interesujesz się jazdą na rolkach musisz nauczyć się bezpiecznie upadać. Nawet jeśli tego nie zrobisz, musisz nauczyć się bezpiecznie jeździć na rolkach. Praktykuj w domu, mając pod sobą miły dywan lub kilka maty do jogi, dopóki nie będziesz umieć upadać.

Co dalej?

  • Ubierz rolki i całą resztę wyposażenia.

  • Stań na dywaniku. Trzymaj nogi równolegle,

  • Ugnij kolana. Kolana nigdy na rolkach nie powinny być proste. Im bardziej zginasz kolana, tym bardziej jesteś stabilny. Jeśli je prostujesz i się zawahasz - upadniesz. Poważnie - zegnij swoje kolana.

  • Posuń się do przód i pozwól, aby twoje kolano spoczęło na dywanie. Pamiętaj, aby łagodnie upadać.

  • Wstań, ale trzymaj się za kolana.

  • rób to jeszcze raz, aż poczujesz się komfortowo. Delikatne opadanie na jedno kolano z ochraniaczem jest najbezpieczniejszym i najpewniejszym sposobem na zatrzymanie dla początkującego.

Zapamiętaj pierwszą regułę upadania: nigdy, przenigdy nie chwytaj się innego rolkarza. Będziesz to bolało o wiele bardziej, jeśli kolejny rolkarz spadnie na ciebie, a do tego on również zazna obrażeń.

Jedziesz, ale czujesz się niestabilnie? Wysuń ramiona do przodu i ugnij kolana. Twoja pozycja powinna się ustabilizować. Jeśli tak nie jest, przynajmniej zyskasz czas na to, by powoli opaść w sposób jak opisano powyżej.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o jeździe na rolkach? A może dopiero szukasz pierwszych rolek dla siebie? Interesują cię nowinki i ciekawostki ze świata skatingu? To wszystko i o wiele więcej porad, artykułów i wskazówek znajdziesz na stronie rolki.net.pl – warto zajrzeć!

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation