Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gerwazego Protazego

Tuesday, 19, czerwiec 2018

optyk desktop

05.08.2017

Urządzasz domową siłownię? Sprawdź, jaki rower do ćwiczeń wybrać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ruch to zdrowie, każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Nie zawsze mamy jednak czas i ochotę na uprawianie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, szczególnie gdy mieszkamy w centrum miasta. Alternatywą dla porannego joggingu czy jazdy na rowerze w letnim skwarze jest trening stacjonarny. Tak naprawdę nie potrzebujesz zbyt wielu sprzętów, by móc się trochę poruszać. Sprawdź, od czego zacząć wyposażanie domowej siłowni.

 

Rower stacjonarny

W pierwszej kolejności zaopatrz się w bieżnię lub rower stacjonarny, dzięki któremu zrobisz rozgrzewkę i przeprowadzisz trening cardio. Zastanawiasz się pewnie po co Ci rower stacjonarny skoro masz zwykły rower do jazdy? Pomyśl tylko, że nie zawsze warunki pogodowe sprzyjają sportom uprawianym na zewnątrz. Wystarczy deszcz, śnieg czy zbyt wysoka temperatura by jazda na rowerze stała się męcząca i zbyt uciążliwa.

Z możliwości jazdy na rowerze we własnym domu płynie wiele zalet. Nie trzeba się do niej zbytnio przygotowywać, gdyż zbędne Ci będą ochraniacze, kask i inne gadżety. Zawsze pod ręką będziesz miał też wodę, a podczas męczącego treningu możesz poczytać książkę czy obejrzeć ulubiony program w telewizji, co w czasie jazdy po mieście byłoby zwyczajnie niemożliwe. Trening cardio będziesz mógł wykonać o każdej porze dnia i nocy, nie przejmując się przy tym niebezpieczeństwami, jakie mogłyby na Ciebie czekać w centrum miasta czy w lesie.

Jaki rower do ćwiczeń wybrać?

Bogaty asortyment sklepów ze sprzętem do ćwiczeń daje nam ogromne możliwości. Bez większych problemów znajdziesz rower stacjonarny dostosowany do własnych potrzeb i preferencji. Możesz też wybrać taki, który będzie na tyle uniwersalny, że będzie mogła ćwiczyć na nim cała rodzina.

Powinieneś jednak wiedzieć, że rowery stacjonarne dzielą się na różne rodzaje. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz rower magnetyczny posiadający regulację oporu koła w oparciu o hamulec magnetyczny, co gwarantuje lepsze ustawienia treningowe. Są też rowery elektromagnetyczne mające najwyższy stopień zaawansowania technicznego.

Nie wiesz który z nich wybrać? Przejrzyj ranking rowerów stacjonarnych (znajdziesz go tutaj: www.vimuz.pl/jaki-rower-stacjonarny-do-cwiczen-ranking-spiningowy-i-magnetyczny/), dzięki któremu wybierzesz rower dostosowany do swoich wymagań, a przy tym porównasz dostępne na rynku modele pod względem cenowym.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation