Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Adolfa Tymona

Thursday, 19, kwiecień 2018

a012017mp glowna 1 738 100

05.07.2017

Zegarki Tissot mierzą się z NBA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Producenci zegarków często angażują się w różne sporty – stają się oficjalnym sponsorem całych zawodów lub podpisują kontrakty z wybranymi zawodnikami, którzy spełniają ich oczekiwania i pasują do wizerunku marki. Zegarki Tissot nie chciały tutaj odchodzić konkurentom i również znalazły swoje miejsce w świecie sportu. Zobacz, gdzie dokładnie możemy spotkać ich logo!

 

To nic dziwnego, że duże marki angażują się w sponsoring sportowy. Ten świat daje duże możliwości, małymi nakładami finansowymi. Widoczność logo danych produktów w czasie antenowym jest bezcenne, paparazzi, wykonujący zdjęcia zawodnikom z zegarkami, które obiegają później cały świat i Internet – taka reklama kosztowałaby więcej niż kontrakt sponsorski. Dlatego i marka Tissot postanowiła wykorzystać tę szansę i wejść do świata piłki.. tylko jakiej?

Pojedynek na setne sekundy

Gdzie czas liczy się najbardziej, a zawodnicy walczą nawet do ostatniej sekundy, która może przeważyć o zwycięstwie ich drużyny? Nie, nie jest to piłka nożna, ani siatkówka, a kochana za oceanem liga NBA, czyli koszykówka na najwyższym poziomie. Zegarki Tissot postanowiły wspierać jedną z najlepszych drużyn, dodając im pieniędzy do budżetu i sponsorując zegarki dla każdego z zawodników. Czy takie działania mogą być opłacalne?

Wiele się mówi o sponsoringu w sporcie i profesjonaliści z branży zarządzania wizerunku są tego samego zdania – jeżeli dobrze dobierze się ambasadorów marki, firma będzie tylko na tym zyskiwać. Tak też zrobiły zegarki Tissot, które poza kontraktem z drużyną San Antonio Spurs i wyborem świetnego Tony’ego Parkera na swojego ambasadora, poszli o krok dalej. Wprowadzili czasomierze dla całej ligi NBA, które zostały określone jako przełomowe, innowacyjne i idealnie wpasowały się w potrzeby mierzenia czasu, w którym każda sekunda (nawet jej dziesiąta część) często może przeważyć o wyniku gry.

Ambasador marki jest niezbędny?

Jednak marka postanowiła wykorzystać szansę i iść dalej w swoich działaniach. Zauważyli oni, że kontrakt z drużyną oraz współpraca z ligą nie przeszła bez echa, a szwajcarskimi zegarkami zaczęli się interesować fani NBA, zegarki Tissot wprowadziły specjalną kolekcję sygnowaną logiem ligii. Wiele propozycji, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn sprawiły, że marka zyskała na popularności w Stanach Zjednoczonych i stała się lepiej rozpoznawalna i obecnie walczy z mocnymi firmami o miano tej, która jest najpopularniejsza. Jak to będzie dalej wyglądać? Czas pokaże, jedno jest pewne – wejście do świata sportu dla producentów zegarków to klasyczny krok, ale odpowiednie wykorzystanie szansy, jak i dobór odpowiednich miejsc, to dopiero sztuka. A Tissot naszym zdaniem świetnie wchodzi do pracy i mediów, za sprawą prostego kontraktu i idealnym doborze ambasadorów. Bo jakby nie patrzeć, Parkera znają nawet kobiety, za sprawą małżeństwa z Evą Longorią!

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation