Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Adolfa Tymona

Thursday, 19, kwiecień 2018

a012017mp glowna 1 738 100

28.06.2017

Dystrybucja artykułów spożywczych – jak to działa?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Produkty spożywcze, którymi obraca rynek konsumencki, trafiają do swoich nabywców dzięki dystrybutorom, którzy wykupują zasoby konkretnych dóbr od ich producentów. Firma dystrybucyjna to przedsiębiorstwo, które zajmuje się nie tylko skupowaniem, ale i przechowywaniem, a w dalszej kolejności także przekazywaniem dalej artykułów spożywczych, wyprodukowanych z myślą o szerokich rzeszach konsumentów.

Aby przedsięwzięcie o tak złożonych funkcjach mogło działać sprawnie, konieczne jest zaangażowanie szeregu pracowników, specjalizujących się w wykonywaniu różnych zadań.

Dystrybucja artykułów spożywczych – sposób na biznes

Obrót towarem konsumenckim to kluczowa sprawa dla funkcjonowania rynku. Aby nabywcy mogli skorzystać z pracy producentów, wyznaczeni ludzie muszą nawiązać współpracę z konkretnymi producentami, stając się ich dystrybutorami. Inni muszą zaopiekować się przyjętymi artykułami i zająć się ich składowaniem. Jeszcze inni muszą znaleźć klientów, którym owe produkty zostaną przekazane, a kolejni muszą wywiązać się z zadania dostarczenia dóbr tam, gdzie się ich oczekuje. W firmie dystrybucyjnej pracują więc między innymi ludzie zawierający umowy biznesowe, zespół logistyczny, przedstawiciele handlowi, czy kierowcy. Dystrybucja artykułów spożywczych to zaś obsługiwanie różnego rodzaju klientów:

  • Instytucjonalnych – firm i organizacji, które potrzebują tego rodzaju zaopatrzenia.

  • Sieciowych – podmiotów handlowych, które funkcjonują jako zbiór sklepów o tym samym szyldzie. Dystrybucja dóbr do tego rodzaju klientów polega na sprawnym zaopatrywaniu wielu punktów usługowych należących do danego przedsiębiorcy, często rozsianych na dużym obszarze, na przykład w ramach województwa.

  • Detalicznych – drobnych przedsiębiorców, którzy trudnią się handlem produktami spożywczymi. W tej kategorii mieszczą się zarówno właściciele samodzielnych sklepów, kiosków czy stoisk handlowych, jak też klienci indywidualni, dla których zdobywanie zaopatrzenia w ten sposób to metoda robienia indywidualnych zakupów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą SOBIK.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation